Yanal: “Üç Puandan Fazlasını Kazandık”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yedi hafta sonra alınan galibiyeti değerlendirdi.

Yanal: “Üç Puandan Fazlasını Kazandık”
06.12.2020
A+
A-

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı açıklamada son 3 ayda yedi maçtır galip gelemeyen bir takımın bugün aldığı galibiyetin oldukça önemli olduğunu vurgularken, “Kazanmak, kolay. Maç kazanırsınız ama yedi maç kazanamamışsanız bu kaygı ve korku, yönetilebilir olmaktan çıkar. Yoğun stres halini alır. Bugün sadece maçı kazanmadık. Özgüven kazandık, takımın duruşu için gerekli olan nefesi aldık. Ligler bittiği zaman bugüne dönüp baktığımızda bugün alınan galibiyetin üç puandan fazlası olduğunu anlayacağız.” dedi.

Doku oyuncudan yoksun şekilde mücadele ettiklerini, birbirleriyle antrenmanda dahi, yan yana oynamayan bir oyuncu kadrosuyla Ankaragücü karşısında mücadele ettiklerini aktaran Yanal, “Oyuncularıma özellikle saha içindeki duruşlarından ötürü teşekkür ederim. Sonuçta üç puandan fazlası olacağını düşündüğüm bir sürecin başladığı bir döneme girdik. antalyaspor için çok güzel olacak.” ifadelerini kullandı.

Podolski ve Jahovic gibi iki oyuncuya sahip olmanın da kendileri için avantaj olduğunu dile getiren Ersun Yanal, “İki oyuncu da önemli karakterler. Sahaya ağırlıklarını koyduklarında fark yaratıyorlar. Oyuna sonradan giren sam ve Orgill de önemli oyuncular. Takımın hepsi bir araya gelip rekabeti oluşturduğu zaman, bu kadroyu gençlerle bütünleştirdiğimizde çok daha farklı sonuçlar alacak bir Antalyaspor izleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.