Tuna: “Türkiye ve Avrupa’da Ender Takımlardan Biriyiz”

Tamer Tuna, Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Tuna: “Türkiye ve Avrupa’da Ender Takımlardan Biriyiz”
19 Eylül 2020 21:50

Fraport TAV Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, deplasmanda 1-1 berabere kaldıkları Beşiktaş maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Topu Beşiktaş’a bırakmak istediklerini ama buna çok izin verdiklerini kaydeden Tamer Tuna, “Yapmak istediklerimiz orada başlıyordu. Top rakipteyken kontrol sağlayabilen Türkiye ve Avrupa’da ender takımlardan biriyiz. Namağlup seriyi yakalarken en büyük gücümüz buydu” ifadelerini kullandı.

Topa sahip olduklarında rakibin yararlanabilecekleri zaaflarını iyi kullanamadıklarını söyleyen Tuna, bunun oyuncu özelliğinden kaynaklandığını ve 63-64’ten sonra bunu sağladıklarını aktardı.

Nazım Sangare’nin transfer durumu hakkında konuşan Tamer Tuna, “Nazım hakkında her şey basına yansıdığı gibi. Beşiktaş devredeydi önce ama finansal konularda anlaşılmadı. Fenerbahçe ile kulübümüz şu an anlaştı diye biliyoruz. Nazım milli takımın da oyuncusu, inanılmaz özelliklere sahip. Nazım oyun planımızda önemliydi, hafta içi de hep çalıştık. Bu da bizi etkiledi. Takımını direkt etkileyen bir bek. Son durum için karar verecek. Beraber fikir alışverişinde bulunduk. Pazartesi-salı kararını verecektir” dedi.