Tamer Tuna Yeni Sezonu Değerlendirdi

Teknik Direktör Tamer Tuna, beIN SPORTS’a özel açıklamalarda bulundu.

Tamer Tuna Yeni Sezonu Değerlendirdi
A+
A-
11 Ağustos 2020 13:50

Teknik Direktör Tamer Tuna, Afyonkarahisar kampında beIN SPORTS’un konuğu oldu.

Galatasaray maçı sonrası iki haftalık bir izin yapabildiklerini, geçen sezonla yeni sezon arasında iyi bir geçiş olması gerektiğini aktaran Tamer Tuna, “Böyle bir kısa aradan sonra çok uzun bir maç oynayacak olmamız, açıkçası bizi daha düşünür ve program ve planlama yapmaya itti diyebiliriz. Önemli bir oyuncu değişikliği içindeyiz. Bu geçiş sürecinde yedi tane kontratı biten oyuncumuz vardı. Bu oyuncularla kontrat yenilemedik.” dedi.

Yeni normale geçiş sürecinde oynanan sekiz maçta alınan 1 mağlubiyet ve toplanan 15 puana da değinen Tamer Tuna, “Takımın içinde bulunduğu durum, her şeyden önemliydi. İkinci yarının başında geldiğimiz noktada açıkçası çok iyi tespitler yapılmıştı. Bu tespitler doğrultusunda ilk yarıda izlediğimiz Antalyaspor’da atmamız gereken adımların hepsi önümüzdeydi. Hem transfer stratejisi hem başarıyı getirecek olan takım yapısı hem aile oluşumuz, ikinci yarıdan bugüne gelene kadar başarıyı getiren etkenler oldu. Burada hem aramıza katılan oyuncuların hem de ilk yarıdan devam eden oyuncuların performansları ile konsantrasyonlarını daha iyiye çekmeleri ve güven kazanarak kendilerine olan inançlarını yukarıya taşımaları gibi birçok faktör de vardı. İkinci yarıda deplasmanda hiç kaybetmeden bitirmek, kulüp tarihindeki 11 maçlık yenilmezlik rekoru da kulüp için iyi bir rekordu. Ama tabi her bitiş, yeni bir başlangıçtır.” şeklinde konuştu.

Bu iki haftalık süreçte futbolcuların daha bilinçli ve neler yapması gerektiğinin farkında olduğunun da altını çizen Tuna, “2 haftalık tatil sürecinde tabi ki ağır antrenmanlar yapmalarını istemedik. Ama kendilerince bu süreyi aktivasyon sürecinde geçirerek bugüne gelindi. Açıkçası takvim çok farklı. Ligin bitimine dek neler yapacağımızı belirledik. Bu süreci belirleyecek diğer etkenler de yeni oyuncuların aramıza katılması, mevcut oyuncuların performansı ve nasıl oynayacakları olacak. Birer haftalık kamp süreçlerimiz olacak. İstanbul’da Fenerbahçe, Beşiktaş ve Sivasspor’un da olduğu bir turnuvaya katılacağız. Bu turnuva da kamp sürecinin içerisinde.” dedi.

Kamp tercihini neden Afyonkarahisar’dan yana kullandığını da açıklayan Tamer Tuna, “Daha önce burada kamp süreci geçirmiştim. Bulunduğumuz otelin koşulları, sahalarının çok iyi oluşu ve yakınlığı, havadaki nem dengesi ve kamp çalışmasına çok uygun oluşu bizi burada kamp yapmaya itti. Koşullar oldukça iyi. Çok iyi ağırlanıyoruz. İstediğimiz koşulların en iyisine de sahibiz.” diye konuştu.