Süğlün: “Sumudica’nın Türk Futbolunda Yeri Yoktur”

Gaziantep FK teknik direktörü Marius Sumudica, bugün oynanan mücadelede de tribünleri karıştırmayı başardı.

Süğlün: “Sumudica’nın Türk Futbolunda Yeri Yoktur”
18 Ekim 2020 21:26
A+
A-

Gaziantep FK’nın yaşadığı olaylarla adından söz ettiren Rumen teknik direktörü Marius Sumudica, bugün oynanan mücadelede de tribünleri karıştırmayı başardı.

Trabzonspor mücadelesinin ardından PFDK tarafından hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 1 maç men cezası verilen Marius Sumudica’nın karşılaşmayı protokol tribünden takip ettiği görüldü. 

Basın Sözcüsü Murat Süğlün’ün açıklamasına göre maç boyunca Antalyaspor yönetimini küfürlerle tahrik etmeye çalışan Sumudica, maçın ardından da Podolski’ye bağırarak hareket yaptığı ve oyuncuya defalarca küfrettiği öğrenildi.

Bu küfürlerin ve hareketlerin ardından yaşanan tartışmanın büyümesinin polislerce önlendiğine dikkat çeken Murat Süğlün, “Maç boyunca doksan dakika kendi oyununa müdahale edebilir, buna bir tepkimiz olmadı. Sumudica’nın Podolski’ye ve şahsıma küfretmesi, bardağı taşıran son damla oldu. Teknik direktörlerin sporculara örnek olması gerekiyor. Türk futbolu, tarihi boyunca böyle terbiyesiz bir teknik adam görmemiştir. Her maçta olay çıkaran, cezalı olduğu maçta dahi ne evinde ne deplasmanda hiçbir olaya karışmamış Antalyaspor yönetimini tahrik edip, çileden çıkaran bir adamın Türk futbolunda gerçekten yeri yoktur. Bize defalarca üzgün olduğunu söyleyip ardından her defasında küfretmesi onun aciz ve terbiyesiz biri olduğunu gösteriyor. Bu davranışı kendisine yakıştıramadık.” şeklinde konuştu.

Öte yandan tartışmaya dair sosyal medya hesabından açıklamada bulunan bir diğer isim de Asbaşkan Berkay Bahar oldu. Berkay Bahar, attığı tweette “Türk futbol tarihinin gelmiş geçmiş en terbiyesiz, en çirkef, en provokatif, Teknik Direktörü bu adamdır. Marius Sumudica Güzelim Gaziantep şehrine ve Gaziantep Spor camiasına hiç yakışmıyor.” ifadelerini kullandı.