Soner Aydoğdu: “Kazanan Antalyaspor Olacak”

Antalyaspor, Soner Aydoğdu ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Soner Aydoğdu: “Kazanan Antalyaspor Olacak”
A+
A-
10 Haziran 2022 13:58

Atilla Vehbi Konuk Tesislerinde gerçekleşen imza törenine Yönetim Kurulu Üyesi Sezgin Özer katılırken, “Soner uzun yıllar Süper Lig’de oynayan istikrarlı bir futbolcu. Şampiyon takımların da formasını giyen, A Milli takım dahil, bütün yaş gruplarında milli olmuş bir futbolcu. Takımımıza gelen birçok oyuncu çıkış yakaladı. Soner’in de çıkış yakalayarak yeniden A Milli takımımıza yükseleceğine inanıyorum” diye konuştu.

Soner’in çok güzel bir şehre ve çok büyük bir camiaya geldiğini söyleyen Özer, “İlk yılında çok başarılı olan bir teknik ekiple çalışacaksın. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Böylesine büyük bir camiada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Soner Aydoğdu, “ Bu transferde emek veren Başkanımız Aziz Çetin, hocamız Nuri Şahin, yöneticimiz Aytaç Altay ve takım arkadaşım Güray Vural’a çok teşekkür ediyorum. Güray benim en yakın dostlarımdan biridir. Onun da transferde emeği geçti. Forma şansı bulduğum her takımda en iyisini vermeye çalıştım. Burada da böyle olacak. Nuri Hoca ile birlikte takım iyi bir çıkış yakalandı. Ben de bu başarılı takımın içinde olmak istedim” diye konuştu.

Nuri Şahin’in kendisine katacağı çok şey olduğuna inandığını belirten Soner Aydoğdu, “Nuri Hoca beni isteyince başka kulüplerle görüşmedim bile. Milli takımda birlikte oynamıştık. O Real Madrid’den ben Gençlerbirliği’nden milli takıma gelmiştik. Bana, “Oyun stillerimiz çok benziyor” demişti. Onun gibi örnek aldığım birinden bu sözleri duymak hoşuma gitmişti. Şimdi yeniden buluşmak kısmet oldu. Hoca-oyuncu olarak birlikte çalışacağız. İnşallah hem benim, hem hocamın hem de Antalyaspor için hayırlı olur. Heyecanlıyım ve bir an önce çalışmaya başlayıp sahaya çıkmak istiyorum” dedi.

Oynadığı mevkide Antalyaspor’da da başarılı oyuncular olduğunun hatırlatılması üzerine ise Soner Aydoğdu, “Rekabet her zaman iyidir. Başarı için kaçınılmaz bir faktör. Hem beni hem diğer oyuncuları diri tutar. Takıma çabuk adapte olacağımı, saha içinde ve dışında katkı vereceğimi düşünüyorum. Kendime, oyunuma ve karakterime güveniyorum. Kazanan Antalyaspor olacak.” diyerek cevapladı.