Tuna: “Oyunu Kontrol Eden Bir Antalyaspor Vardı”

Tamer Tuna, maçın ardından galibiyeti değerlendirdi.

Tuna: “Oyunu Kontrol Eden Bir Antalyaspor Vardı”
A+
A-
13 Eylül 2020 22:44

Teknik Direktör Tamer Tuna, maçın ardından galibiyeti değerlendirirken, geçen sene bıraktıkları yerden devam ederek daha üst sıralara oynamak istediklerini açıkladı.

Tamer Tuna, Doğukan’ın maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı “Hocamızın dedikleri çıktı” sözüne atıfta bulunarak “Oyuncularımın hocalarını dinlemesi harika. Ama bazen oyuncuların kapasitenin üzerine çıkabileceğini görüyoruz. Bugün öyleydi. Oyun disiplinimiz inanılmazdı. Top rakipteyken de üst düzeydeydi. Top bizdeyken de, oyun dışındayken de bazı söylemlerimiz oldu. Gençlerbirliği topa daha çok sahip gibi göründü ama oyun anlayışımızda bugüne gelişte hazırlık dönemindeki zaaflarımızı değerlendirdiğimizde Gençlerbirliği’nin zaaflarıyla ilgili nasıl oynamamız gerektiğini biliyorduk. Aslında attığımız ilk gol, bunun yansımasıydı.” dedi.

İlk yarıda golü bulduktan sonra ikinci yarıya önde başlamanın da avantaj olduğunu sözlerine ekleyen Tamer Tuna, “2. yarıda oyunun kontrolü Gençlerbirliği’nde olduğunda dahi oyunu kontrol eden bir Antalyaspor vardı.Bugün kazanarak başlamak güzel. Oyuncuların inancı, bizim onlara olan inancımız zaten üst seviyede. Zaten Antalyaspor’un bulunduğu konumda geçtiğimiz sezon bıraktığımız yerden bu seneye taşıyarak başlamak istemiştik. İnşallah iyi bir sezon olacak.” şeklinde konuştu.

Geçen sezonki başarı, bu sezonki üst düzey transferler ve 2020-2021 sezonunu hedefine de değinen Tamer Tuna, “Hedefimiz, geçen yılın üzerine taşıyabilmek. Kolay yenilmeyen bir takımız. Her maça kazanmak için sahaya çıkan, istediğimiz her şeyi sahaya yansıtabilen, bunu tüm maça yayamadığımızda dahi oyun disiplininden kopmadan oyunu tutmayı becerebilen bir takıma sahibiz. Bu sene hem altyapıdan çıkan Doğukan ve Bünyamin ile hem de bütçeyi koruyarak ve harcama limitlerinin içinde kalarak gençlere fayda sağlayabilecek, Antalya şehrine fayda sağlayabilecek tecrübeli isimler var. Avrupa hedefimiz hep var. Ama bunun süreç içinde yaşadıklarınızla ilgili olduğunu biliyorum. Süreç iyiyse, sonuç geliyor. Hayatım boyunca buna inandım ve sonuçlarını aldım.” ifadelerini kullandı.