Groenendijk: “Oyuncular Daha Çok Sorumluluk Almalı”

Teknik Sorumlu Alfons Groenendijk, Başakşehir karşısında alınan mağlubiyeti değerlendirdi.

Groenendijk: “Oyuncular Daha Çok Sorumluluk Almalı”
27 Aralık 2022 20:53

Teknik Sorumlu Alfons Groenendijk, Medipol Başakşehir karşısında alınan 2-0’lık mağlubiyeti oyunculara yüklerken, oyuncuların daha çok sorumluluk alması gerektiğini savundu.

Alfons Groenendijk, “Başakşehir karşısında da geçtiğimiz haftalarda oynadığımız maçlardan ders çıkarılmayan hatalarımız oldu. Eksik oyuncularımız vardı ama biz bu durumun arkasına sığınmıyoruz. Biz yeterli oyuncu grubu kapasitesine sahip bir takımız. Maçın ilk 60 dakikasında iyi bir takım oyunu oynayan bir Antalyaspor izlediğimizi düşünüyorum. İkinci yarı golü yedikten sonra ne yazık ki oyun olarak geriye düştük. Deniz kaliteli bir oyuncu ve onu kontrol edemedik. Neticesinde de gol yedik. Bu durumdan en kısa zamanda çıkmamız gerekiyor. Gol atıp kazanmamız gerekiyor. Oyuncularımızın da daha çok sorumluluk alması gerektiğini söylemek istiyorum” dedi.

Karşılaşmanın 27. dakikasında sakatlanan Ghacha’nın durumuna da değinen Groenendijk, “Formda olan bir oyuncumuzdu ancak sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Durumu yarın yapılacak tetkiklerden sonra belli olacak. umarız uzun süreli sakatlık olmaz.” ifadelerini kullandı.