Yanal: “Kötü Bir Dönem Yaşıyoruz”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan mağlubiyeti değerlendirdi.

Yanal: “Kötü Bir Dönem Yaşıyoruz”
24 Nisan 2021 23:07

Teknik Direktör Ersun Yanal, mağlubiyetin ardından hamle şansları olmadığını ve bu yüzden kötü bir dönem yaşadıklarını aktardı.

Ersun Yanal, “Çok alternatifimiz yok. Hamle şansımız hiç yok. Özellikle kırmızı karttan sonra planlarımız olduğu gibi değişti. Hamle şansı olmayınca, hiçbir plan yapamıyorsun. Plan yapamayınca saha içinde değişiklik yapmak bile kolay değil. Kötü bir döneme denk geldik, kötü bir dönem yaşıyoruz. Bunu bir an önce telafi etmek zorundayız  ve sezonu olgun bir şekilde kapatmalı, istediğimiz yerde bitirmeliyiz. Tabii bir de final var, oraya da hazırlanmalıyız.” dedi.

Bugün maçta kaybedilen puandan çok oyuncu kayıplarına üzüldüğünü de sözlerine ekleyen Yanal, “Oyun, takım bir bütün olduğunda parçalara bölünerek oynanıyor ve performans alınıyor. Biz özellikle üç haftadır buna uzak kaldık. Hem hastalıklar hem sakatlıklar takımdan çok oyuncuyu ayrı bıraktı. Çok derin bir kadroya sahip değiliz. Bazı oyuncularımızın üzerine oldukça fazla yük bindi. Bugün kaybımız büyük oldu. Puan kaybedebilirsiniz ama oyuncu kaybetmek; özellikle sakatlıktan, hastalıktan çıkan oyuncularımızın kaybedilmesi, onların tekrar geriye dönüşünü uzatacaktır. Serdar, uzun süredir oynamıyordu. Çapraz bağ sakatlığı sebebiyle oyundan çıktı. Bahadır uzun süredir oynayamıyordu, o da yeni başlamıştı. Yarın onların kontrollerinden sonra durumlarına bakacağız, bizi nereye götüreceğini göreceğiz.” şeklinde konuştu. 

Kudriashov ve Podolski’nin atılmasının da çarşamba günü oynayacakları Fatih Karagümrük maçında kendilerini oldukça eksik bırakacağının altını çizen Ersun Yanal, “İki oyuncunun atılması, bizi oldukça eksik bırakacak. Ama bunun bir bahanesi yok. Takımı bulacağız, planlarımızı yapacağız ve devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.