Futbolcular Galibiyeti Değerlendirdi

Antalyasporlu futbolcular, Ümraniyespor galibiyetinin ardından alınan galibiyeti değerlendirdi.

Futbolcular Galibiyeti Değerlendirdi
14 Ağustos 2022 23:12

Spor Toto Süper Lig’in ikinci haftasında HangiKredi Ümraniyespor’u 1-0’lık skorla geçen Antalyaspor’da Bünyamin Balcı, Güray Vural ve Haji Wright alınan galibiyeti değerlendirdi.

Golün asistini yapan Bünyamin Balcı, “Gerçekten zor bir mücadele oldu. Geçen hafta iyi bir mücadele vermiştik ama tek sıkıntımız golü bulamamaktı. Bu hafta golü de bulduk. Belki geçen hafta gibi iyi oynayamadık ancak ilk üç puanımızı aldık. Bu galibiyetin sevincini bugün yaşayacağız. Yarından itibaren de Trabzonspor maçının hazırlıklarına başlayacağız. Maç maç farklı sistemler deniyoruz. Bu maç hocamız beklerden daha çok atağa çıkmasını istedi. Bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. Asistimi de yapmış olduğum için çok mutluyum. Önemli olan galibiyetti. Çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Maçın tek golünü kaydeden Haji Wright, “Öncelikle bizim için çok önemli bir üç puandı. Acı çekerek kazandığımız bir üç puan oldu. Geçen hafta Galatasaray’a karşı daha iyi mücadele etmemize rağmen sahadan puansız ayrılmıştık. Ancak bugün üç puan aldığımız için çok mutluyum. Öncelikle benim bu sezon koyduğum ilk hedef kendi rekorumu daha ileriye taşımak. Geçen sene göstermiş olduğum performansın üzerine koymak ve takımıma en iyi şekilde yardımcı olmak.” şeklinde konuştu.

Deneyimli oyuncu Güray Vural ise “Ligde her maç zor. Ümraniyespor’un geçen hafta oynadığı Fenerbahçe maçını analiz ettiğimizde nasıl bir takımla karşılaşacağımızı biliyorduk. O bilinçle geldik buraya. Bugün de kısmen bizden daha iyi oynadılar ama bizim için sonuç önemliydi. Tecrübemizi konuşturarak bu maçı almamız gerektiğinin farkındaydık. Geçen hafta da biz çok iyi oynamıştık. Son dakikada yediğimiz golle yıkılmıştık. Bugün buraya üç puan parolasıyla geldik ve üç puanı aldık. Böyle maçları kazanmak bizim için değerli. Haftaya da içeride Trabzonspor maçı var. İnşallah o maçı da kazanarak yolumuza devam ederiz.” dedi.