Yanal: “Daha Farklı Bir Antalyaspor İzleyeceğimiz Kesin”

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından alınan bir puanı değerlendirdi.

Yanal: “Daha Farklı Bir Antalyaspor İzleyeceğimiz Kesin”
16 Ocak 2021 21:49

Teknik Direktör Ersun Yanal, maçın ardından yaptığı değerlendirmede alınan bir puanı değerlendirdi. 

Trabzonspor mücadelesinde genel planlarının genellikle topu rakibe verip oynamak olduğunu, 10 kişi kalmalarının ardından topu tamamen rakibe bırakıp oynamaya döndüklerini aktaran Ersun Yanal, “Ankaragücü maçını kazandıktan sonra yönümüzü yukarıya çevirip daha iyi bir takım olmak ve sonuçları lehimize çevirmek istedik. 10 puandayken 25 puana ulaştık. Kaybettiğimiz maçlar var. Daha iyisini yapabilirdik.” dedi.

Eksik oyuncularının eksiğinden de yakınan Yanal, “Maalesef  bütün takımlar sezona yeni tip koronavirüs problemiyle başladı. Maçlar ertelendi, sezon geç başladı. Sakat oyuncularımız var, koronavirüs sebebiyle uzun süreli uzak kalan oyuncular var. Şu an halen yedi oyuncumuz yok. Ama takım olarak istediğimiz şeyleri yapmaya çalışacak, ne yaptığımızı anlayacak, planımızın saha içinde gerçekleşmesini sağlayacak felsefeyi oturtmaya çalışıyoruz. İkinci yarı daha farklı, daha güçlü bir takım olarak devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Takım içinde oynayan oynamayan oyuncuların oldukça etkili olduğu ve takımı doğru şekilde desteklediklerinin de altını çizen Yanal, “Daha önümüzde çok maç var. Her maçta gelişerek gitmek gerekiyor. Hem top bizdeyken hem de top rakipteyken bu oyunu iyi oynayarak üst sıralara tırmanmak gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Antalyaspor’un sezon sonuna dek hedefinin ne olduğuna da cevap veren Ersun Yanal, “Aslında inişli çıkışlı sonuçlar yaşamadık. Hatayspor maçındaki kırılmanın dışında alınan sonuçlar normal. Daha iyi mücadele edip, daha fazla koşup, planına sadık kalan bir takım olarak oynayabilirdik. Gün geçtikçe bunu daha da iyi oynayacağımızı düşünüyorum. Özellikle bazı oyuncuların da gelmesiyle takımdaki hamle şansımız arttığında daha farklı bir Antalyaspor izleyeceğimiz kesin.” dedi.