Yılmaz: “Bu Yönetim Hafızalarımızda Kalacaktır”

Antalyaspor, hakem Alper Ulusoy’un düdüğünü asması çağrısında bulundu.

Yılmaz: “Bu Yönetim Hafızalarımızda Kalacaktır”
3 Şubat 2021 22:20

Süper Lig’de bugün akşam oynanan Beşiktaş maçında verdiği hatalı kırmızı kartla dikkat çeken Alper Ulusoy’a bir tepki de Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz’dan geldi.

Mustafa Yılmaz, yaptığı açıklamada Süper Lig’de bu akşam puan mücadelesine çıkılan mücadelede alınan beraberlikte hakem Alper Ulusoy’un hafızalardan silinemeyeceğini söylerken, Ulusoy’un kararlarını formanın rengine göre verdiğine dikkat çekti ve 39 yaşındaki hakemin düdüğü asması gerektiğini söyledi.

Antalyaspor Kulübü tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Süper Lig’de bu akşam puan mücadelesine çıktığımız Beşiktaş karşısında aldığımız beraberlik, kararlılığımızın, mücadelemizin ve azmimizin karşılığını alamadığımız bir müsabaka olarak hafızalardaki yerini alacaktır.

Hafızalarımızdan silinmeyecek olan bir başka isim ise karşılaşmanın hakemi Alper Ulusoy olacak.

Müsabakanın 70’inci dakikasında Ulusoy’un verdiği karar, oyun kurallarına göre değil, formanın rengine göre verildiğini bir kez daha bizlere ispat etmiştir.

Lehimize verilmesini beklediğimiz faulün aleyhimize verildiği yetmezmiş gibi, bir de oyuncumuzun kırmızı kartla oyundan atılmasının Türkçe’de karşılığını bulamıyoruz.

Bir başka pozisyonda rakibimizin 10 kişi kalmasını beklerken ‘devam’ kararı, bu oyunun bu şartlarda daha ne kadar oynanabileceği ile ilgili endişelerimizi artırmıştır.Türk futbol kamuoyu ve taraftarlarımız şunu bilmeli ki; hakkımızı arama konusunda asla geri adım atmayacağız.

Hiç vakit kaybetmeden her takıma eşit yakınlıkta olduğuna inandığımız Türkiye Futbol Federasyonu’na, oyuncumuz Veysel’in kartının iptali ile ilgili başvurumuzu yapacağız.

Hakem Alper Ulusoy ile ilgili talebimiz ise, bırakın bizim maçımızı, bir daha Türkiye’de hiçbir maç yönetmemesidir.

Haklı talebimizin sonuna kadar arkasında duracağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı Başkanı Mustafa Yılmaz