beIN Sports’a Ersun Yanal Tepkisi

Antalyaspor, Ersun Yanal haberi nedeniyle Bein Sports’a tepki gösterdi.

beIN Sports’a Ersun Yanal Tepkisi
A+
A-
3 Haziran 2021 11:59

Antalyaspor, beIN Sports kanalında dün yayınlanan “Ersun Yanal gidecek” konulu haberin ardından bir paylaşımda bulunarak, çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, yayıncı kuruluş beIN Sports’un haber kanalında Teknik Direktör Ersun Yanal’ın önümüzdeki sezon takımın başında olmayacağı ile ilgili bir haber yayımlanması üzerine zorunlu bir açıklama yapma gereği doğduğu belirtilirken, haberin gerçekle uzaktan yakından ilgisinin olmadığı vurgulandı.

beIN Sports’un başta Antalyaspor olmak üzere özellikle Anadolu kulüpleri ile ilgili sadece ‘duyuma’ dayanan bu tür haberler yapıp yayımlamasını yayıncı kuruluş ciddiyetine yakışmadığı kaydedilirken, “Sezon içinde şampiyonluk yarışında olan rakiplerimize karşı oynadığımız maçların anlatımlarında yediğimiz gollerde spikerlerinin rakip takım holiganları gibi gol anonslarını yapmasını defalarca dile getirmemize rağmen kulübümüze ve diğer Anadolu kulüplerine karşı bu özensiz tavırların devam ettiğini, maalesef ki bu son haberle bir kez daha görmüş bulunmaktayız” ifadeleri kullanıldı.

Kulüpten yapılan açıklamanın devamı şu şekilde:

“Bizlerin de Süper Lig’in önemli paydaşlarından biri olduğumuzu göz önünde bulundurarak, tamamen hayal ürünü haberler ve taraflı bakış açısının bir an önce son bulmasını, şehrinin takımını destekleyen taraftarların ve tüm Anadolu kulüplerinin hak ettiği şekilde değer görmesini bekliyoruz.

Taraftarımızdan ricamız, bu tür asılsız haberlere itibar etmemeleridir.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile 3 yıllık daha sözleşmemiz bulunmakta ve yeni sezon için planlamamız tüm hızıyla sürmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”