Antalyaspor’dan VAR Eleştirisi

Antalyaspor, VAR sistemini eleştirerek hakkaniyet çağrısında bulundu.

Antalyaspor’dan VAR Eleştirisi
4 Mart 2021 22:32
A+
A-

Antalyaspor, maçı ardından yaptığı açıklamada kulüp tarihindeki yenilmezlik rekorunun kırıldığı maçta galibiyet alıp Antalya’ya dönmek istediklerini fakat VAR sisteminin değerlendirmesi nedeniyle üç puandan olduklarını açıkladı.

Mücadelede ev sahibi ekibin yöneticilerinin futbolculara galiz küfürler etmesini de şaşkınlıkla izlediklerini belirten Mustafa Yılmaz, “ayrıcalık değil hakkaniyet” çağrısında bulundu.

Antalyaspor A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe ile oynadığımız Süper Lig karşılaşmasında öncelikle teknik ekibimizi ve sahada onurlarıyla mücadele eden futbolcularımızı kutluyoruz.

Süper Lig’de 1000’inci golü attığımız, 55 yıllık tarihimizde yenilmezlik serisi rekoru kırdığımız bir karşılaşmada galibiyet alıp şehrimize dönmek isterdik.

Ancak:
Karşılaşmada 1-0 önde olduğumuz sırada, Amilton’a ceza sahası içinde yapılan hareketin ikinci yarıda VAR incelemesi sonrası iptal edilen penaltı kararı ile karşılaştırıldığında daha net PENALTI olması gerekirdi.

VAR sisteminin daha adaletli değerlendirme yapmasını bekliyoruz.

Rakip kalecinin futbolcumuz Veysel’i önce formasından çekip ardından yumruk atmasını maçın hakeminin o kalabalıkta görmemesini anlayabiliyoruz ancak VAR’ın neden uyarmadığını sorgulamanın hakkımız olduğunu düşünüyoruz.

Bizler tüm bunlara öncülük yapacak olanların futbolu yönetenler olduğuna inanırken, ev sahibi ekibin yöneticilerinin futbolcularımıza galiz küfürler etmesini, şaşkınlıkla izledik.

Ayrıcalık değil, hakkaniyet istiyoruz!
Kavga ve küfür değil, centilmenlik ve dostluk istiyoruz!