Antalyaspor’dan Mete Kalkavan Açıklaması

Antalyaspor, Galatasaray maçına atanan Mete Kalkavan hakkındaki endişelerini duyurdu.

Antalyaspor’dan Mete Kalkavan Açıklaması
23 Nisan 2021 17:41

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Aziz Çetin, Galatasaray maçına Mete Kalkavan’ın atanmasının ardından bir açıklama yaparak, bu atamanın “‘İstanbul takımlarını üzmeyelim’ mantığı ile yapılan atamalarından biri” olduğunu söyledi.

Kulüp adına yapılan açıklamada Mete Kalkavan’ın daha önceki hatalarına yer verildi ve MHK’ye Kalkavan’ın 12. gün içinde 3. kez Galatasaray maçına atanması soruldu.

Antalyaspor Kulübü adına yapılan açıklama şu şekilde:

Kamuoyunun dikkatine

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu’nun yıllardır “İstanbul takımlarını üzmeyelim” mantığı ile yapılan atamalarından biri ile daha karşı karşıyayız.

Spor Toto Süper Lig’de 24 Nisan Cumartesi günü Galatasaray ile oynayacağımız karşılaşmaya Mete Kalkavan’ın atanmış olduğunu kulübümüz adına hayret ve şaşkınlıkla, Türk futbolu adına endişe ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Bilinmesini isteriz ki; balık hafızalı değiliz.

Mete Kalkavan’ın 18 Şubat 2019 tarihinde oynadığımız Medipol Başakşehir karşılaşmasında aleyhimize yapmış olduğu, maçın skoruna etki edecek hataları unutamadık.

5 Mayıs 2019 tarihinde oynanan Göztepe müsabakasında, karşılaşma 1-1’ken rakibimiz lehine verdiği 2 penaltı kararını unutmadık.

2 Kasım 2020 tarihindeki Fenerbahçe karşılaşmasında VAR hakemi iken müsabakanın hakemi Bahattin Şimşek’i nasıl yanlış yönlendirip skora etki ettiğini unutmadık.

Biz bunları unutmazken, öyle sanıyoruz ki; 3 gün önce Trabzonspor-Galatasaray maçına da aynı hakemi atadığınızı sizler unuttunuz.

Yarınki rakibimiz Galatasaray’ın 3 gün önce yönetimi nedeniyle eleştirdiği bir hakemin 3 gün sonra bizim maçımıza atanmasının mantıklı, insaflı, akılcı bir tek sebebini bulmakta zorlanıyoruz.

Bir hakemin 3 gün içinde 2. kez, 12 gün içinde 3. kez müsabakalara ataması; aklımıza “Bu ülkede müsabaka yönetecek başka hakem yok mu?” sorusunu getiriyor.

Bu güne kadar adil yönetim adına dile getirdiğimiz serzenişlerimizi bu kez endişe ile seslendiriyor, atamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Aziz ÇETİN

Antalyaspor Basın Sözcüsü