Antalyaspor Gerrit Holtmann’ı Kiraladı

Antalyaspor, Gerrit Holtmann ile 1 yıl kiralık olarak anlaşma imzaladı.

Antalyaspor Gerrit Holtmann’ı Kiraladı
5 Ağustos 2023 18:09

Antalyaspor, yaz transfer döneminin beşinci imzasını Filipinler asıllı Alman futbolcu Gerrit Holtmann’a attırdı. Kırmızı beyazlılar, Gerrit Holtmann’ı Almanya’nın VfL Bochum kulübünden satın alma opsiyonu ile 1 yıl kiralık olarak transfer etti.

Kırmızı beyazlıların üçüncü etap kamp dönemini geçirdiği İstanbul’da, Başkan Sabri Gülel’in de katıldığı törende kendisini Antalyaspor’a bağlayan imzayı atan Holtmann, Antalyaspor’un renklerine dahil olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, “Uzun bir süreç sonunda iki tarafın da istediği oldu. Antalya gibi güzel bir kentte, Antalyaspor gibi hedefleri olan bir takımda futbol oynamak benim için heyecan verici olacak. Takım arkadaşlarım ile birlikte çok iyi işler yapacağımızı düşünüyorum” dedi.

Son olarak VfL Bochum kulübünde forma giyen ve satın alma opsiyonla 1 yıl kiralık olarak Antalyaspor’a dahil edilen Holtmann ile kadroyu daha da güçlendirdiklerini ifade eden Başkan Sabri Gülel ise, “Avrupa’nın en hızlı kanat oyuncularından birini takımımıza kazandırdık. Yönetimimiz, iki ay boyunca yüksek bir performansla oyuncunun transferini bitirebilmek için büyük uğraş verdi. Biz de Holtmann da sonuçtan son derece mutluyuz. Gerrit, Bundesliga’da 100’den fazla forma giymiş, Almanya U20 milli takımına kadar yükselip kalitesini göstermiş, 28 yaşına rağmen son derece deneyimli, güçlü ve istikrarlı bir oyuncu. Takımımıza faydalı olacağına inandığımız futbolcuları, en uygun şartlarda renklerimize dahil etmeye devam edeceğiz. Kulübümüze ve camiamıza hayırlı olsun, başarılar diliyorum” diye konuştu.