Antalyaspor “Futbolda Adalet İstiyor”

Antalyaspor, Galatasaray maçındaki hakem kararlarıyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı.

Antalyaspor “Futbolda Adalet İstiyor”
28 Şubat 2024 13:21

Bitexen Antalyaspor, hakem kararlarıyla ilgili resmi internet sitesi üzerinden “Futbolda adalet istiyoruz” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Kırmızı beyazlılardan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bitexen Antalyaspor’umuzun Süper Lig’in 27’nci haftasında deplasmanda oynadığı Galatasaray karşılaşmasında kamuoyu tarafından ‘skandal’ olarak değerlendirilen hakem kararları sonrası haklı adalet arayışımız ülke çapında yankı bulmuştur.

Antalyaspor A.Ş. Başkanı Sayın Sinan Boztepe’nin söz konusu maçın ardından yaptığı açıklamalar doğru tespitler içeren bir isyan haykırışıdır.

Ancak ülkemizin futbol ikliminde hakkı yenenin adalet arayışı her zaman olduğu gibi ceza olarak geri dönmektedir.

Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği’nin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk ettiği Sayın Sinan Boztepe’nin arkasında olduğumuzu buradan açıkça ifade ederiz.

Türkiye’de şampiyonluğa oynayan takımlar karşısında diğer takımların ‘meze’ edildiği bir ortamda camiamızın sımsıkı sarılarak birlik ve beraberlik örneği göstermesi gereken günler yaşıyoruz.

Bu noktada camiamızı bugünden başlayarak, 4 Mart 2024 Pazartesi günü saat 20.00’de oynanacak olan Gaziantep FK karşılaşması da dâhil olmak üzere kulübümüze yakışan tepkiyi vermeye davet ediyoruz.

Antalyaspor’umuzun tertemiz tarihi, onurlu ve saygın duruşuna uygun yapılacak her türlü tepkinin topyekûn olarak verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Bizler Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu olarak daha fazla hakkımızın yenmesine izin vermeyeceğimizi buradan açıkça ifade ediyoruz.

Büyük Antalyaspor taraftarının her zaman olduğu gibi gerek saha dışında gerekse tribünlerde gerekli desteği vereceğine inanıyoruz.

Bizler sadece #FutboldaAdalet istiyoruz!

Saygılarımızla.
Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.