Siz Hayırdır

Fahrettin Kayan yazdı…

Siz Hayırdır
24 Haziran 2020 08:55

Kazanma serisi, 3 puan, maç yorumu derken hepsine gelmeden önce maç sonrasında internette yazan bazı yazı ve yorumlar oldukça sinir bozucuydu.

Neymiş, Antalyaspor seyircisiz oynanan maçlarda 9 puan almış. Bu önemli bir ayrıntıymış. Siz hayırdır arkadaşlar? Bu seyirci, bu takıma ne zaman destek vermedi de köstek oldu. Bu taraftar, maddi manevi takıma varını yoğunu vermedi mi? Akşam maçlarında diğer takımlar seyirci bulamazken, gündüz maçlarında bile bu takımı yalnız bırakmadı. Herkes kafasına göre yorum yapıyor eyvallah ama yapılan yorumların ucu nereye gidiyor, biraz düşünmek gerekiyor. Bu ülkede birçok şehir takımını yalnız bıraksa da Antalya’da herkes iyi günde de kötü günde de her zaman bu takımın yanında oldu. Bunu kimse unutmasın!

Tekrar futbola dönecek olursak; pandemi süreci sonrası liglerin başlamasıyla oyuncularda, takımlarda ve maç sonuçlarında istikrarsızlığa defalarca vurgu yapmıştım. Yeniden başlayan ligimizde şu an ana faktör istikrarsızlık. Bir hafta rahat kazanan, diğer hafta 5 yiyor. 5 yiyen takım, diğer hafta 3 atıyor. Mantalite ve sadece ev antrenmanıyla hazırlanan takımların bu sorunun üstesinden gelebilmesi neredeyse imkansız.

Geçen hafta sonu Beşiktaş maçının ardından, hafızalardan silinmesini isteyeceğimiz kupada Alanya maçı sonrası mental olarak hazırlanmanın zor olduğu ve rakibin kazanmak zorunda olduğu maçı rahat oyun, 3 gol ve 3 puanla tamamlamak büyük başarıdır.

Tamer Hocanın gelmesiyle yakalanan 10 maçlık kaybetmeme serisi ise Antalyaspor için çok büyük başarıdır. Ah, bir de bu takım sezon başı kurulmuş olsaydı ve Tamer hoca takımın başında olsaydı acaba takım bu karmaşık puan durumunda nerede olurdu? Hayal etmesi bile insana “ah” çektiriyor.

Ersan’ın güzel oyunu stoper sorunumuzu Veysel-Ersan ikilisiyle artık çözebileceğimizin kanıtıyken, Jahovic’in düşen formu soru işareti yaratıyor. Tamer Hoca geldiğinden beri hızlı hücuma çıkan, dikine futbol oynayan bir Antalyaspor çalışıyor. Üstümüze gelen baskı kurmaya çalışan takımlara karşı bu taktikle sorun yaşamıyoruz ancak Alanya maçında olduğu gibi üstüne gelmeyen, daha rölanti oynanan oyunlarda ne oynadığımız belli olmayan bir hale bürünüyoruz. Bu tür maçlar için en azından bir alternatif taktik daha çalışmak ve uygulamak gerekiyor.

Yakaladığımız serinin devam etmemesi için hiçbir sebep yok. Yeter ki konsantrasyonumuz yüksek kalsın ki, hafta içi yasadığımız facianın benzerini bir daha yaşamayalım.

Her haftamız böyle 3 puanlı keyifli maçlar ile mutlu ve enerjik olsun.