Sil Be More Baştan

Levent Sağlam yazdı…

Sil Be More Baştan
17 Kasım 2019 12:25

* JOSE MORAIS

* 6 Hafta
* 4 Mağlubiyet
* 2 Beraberlik
* 2 Puan
Sonuç: İstifa.

Fenerbahçe maçı öncesinde  soyunma odasında duvarları yumruklayan, beyin kanaması geçiren hoca.

*RIZA ÇALIMBAY

İlk sezonunda, Jose Morais’ten 2 puanla aldığı takımı, 58 puanla lig beşincisi yapan, ikinci sezonunda giderken yakın çevresine “5 maçlık kredi mi olur“diyen hoca.

İkinci sezonunda;
* 5 Hafta
* 3 Beraberlik
* 2 Mağlubiyet
* 3 Puan
Sonuç: İstifa

* LEONARDO ARAUJO / HAMZA HAMZAOĞLU

Başkan Ali Şafak Öztürk, genel kurulda aday olmayacağını söyleyince, Leonardo bir sabah kalkar görevi bıraktığını söyler. Bundan sonrasını zaten herkes biliyor. Hamza Hoca gelir, 17 haftada camiayla birlikte, müthiş bir kenetlenmeyle takım ligde tutulur.

Hamza Hoca yönetimin küçülmeye gideceğini söylemesinden sonra, futbolculara verilen sözlerin tutulmadığını söyler ve istifa eder.

*BÜLENT KORKMAZ

İlk sezon 45 puan toplar, takım ligi yedinci sırada bitirir.

İkinci sezonda ilk 6 haftada rakipleriyle oynamasına rağmen 8 puan toplar. Puan kaybettiğimiz rakipler önemliydi, zira lig sonunda bunun ikili averajı da vardı. Hele bir de sekizinci hafta var ki, tam anlamıyla hezimet. Kimse “Bülent Hocanın durumu, diğerlerine göre gittiği hafta daha iyiymiş.” demesin. Bülent Hocaya verilen kredi daha fazla, bir de bu açından bakın.

Gittiği 11. haftaya bakarsak, 11 puan toplayan Bülent Hocanın bir korner istatistiği var ki, hepten felaket.

Ligde 11 hafta sonunda Antalyaspor 72 korner kullanmış, 1 gol atmış. En fazla korner kullanan takım. Şaka gibi. En fazla ikinci korner kullanan Sivasspor ise 69 korner kullanmış ve lig lideri. 

Antalyaspor, Rizespor karşısında 10 korner kullanmış, sonuca gidememiş. Rizespor üç korner kullanmış, bir gol bulmuş. Korner istatistiklerine bakarsak, gören de der ki Antalyaspor hücum oynuyor. 

Diğer taraftan da son günlerde gerek sosyal medyada, gerek görsel basında dile getirilen, takım içinde bazı futbolcuların yarattığı huzursuzluk durumu var. Durum gerçekten böyleyse, bir an evvel yönetimin yeni gelen teknik kadronun elini güçlendirmesi adına bu sorunu çözmesi gerekir. 

Yani kısacası 58 puan toplayan da, 45 puan toplayan da, soyunma odasında duvarları yumruklayan da yeri ve zamanı geldiğinde gider.

Teşekkürler Bülent Korkmaz.

Her zamanki gibi, yine yeniden

SİL BE MORE BAŞTAN,

Hoş geldin Stjepan Tomas.