Sihirli Dokunuş

Fahrettin Kayan yazdı…

Sihirli Dokunuş
22 Mart 2021 07:57

Her şey nasıl tepetaklak gidiyorken, gelip de sorumluluğu aldıysa; 6 farklı kaybettiği maçın ardından yıllardır kendine ait olan “Futbol, hücum odaklıdır” mantalitesini bırakıp kendini değiştiren ve Türkiye’nin en iyi savunmasını yapan takımı ortaya çıkaran Ersun Yanal…

Maçın devre arasında yine o sihirli dokunuşunu yaptı ve ikinci yarıda sahada bambaşka bir Antalyaspor vardı. Özellikle Podolski’nin iyice pas istasyonu olmasıyla beraber keyif veren, bol pozisyona giren ve ısıran bir takım haline geldik. Podolski’yi bu şekilde kullanmaya devam ettikçe hücum anlamında oyun kalitemiz çok yükselecek.

Amilton’un formuna kavuşmasıyla sadece savunma anlamında değil hücum anlamında da çok kaliteli bir Antalyaspor bizi bekliyor. Ama alınan skor bizi yanıltmasın. Rakibe verilen pozisyonlar savunma kalitemize hiç yakışmadı. Özellikle farkı 2’ye çıkardıktan sonra rakip pozisyonları değerlendirse maçın seyri yine değişecekti.

Savunmadaki bu hataların özeti, yediğimiz gol sonrası Ersun Hocanın verdiği tepkidir. Defansın arasından rahatlıkla çıkan topun ardından içeriye tokatlanan bir top ile kalemizde golü gördük. Konsantrasyon kaybına bir de kaleci performansı eklenince top ne yazık ki ağlarla buluşuyor.

Hafta içi kupa finaline kalmamızın ardından, hafta sonu aldığımız galibiyet ile lig için de derin bir nefes aldık. Şimdi artık kafalar daha rahat, odaklanılmış tek bir hedefimiz var. Hocanın skor avantajını aldıktan sonra sürekli oynayan oyuncuları dinlendirmesi ve çok ihtiyacımız olan Serdar ve Sidney Sam gibi oyuncuları sahaya sürmesi çok önemliydi.

Eğer Avrupa kapısına dayanmışken o kapıdan geçmek istiyorsak, bizim bu takımdaki bütün oyunculara ihtiyacımız var. Psikolojimiz kuvvetli, özgüvenimiz yerinde, futbol kalitemiz yükseliyorken tek yapmamız gereken bunu sezon sonuna kadar düşürmeden aynı seviyede tutabilmektir.

Bu sezon Gökdeniz, Bünyamin, Kudriashov, Amilton, Fredy gibi birçok katkı veren oyuncu sayabiliriz. Ancak Ersun Yanal, bu sezon bizim için katkıları, sihirli dokunuşları ve taşın altına elini sokmasıyla en değerli ve en önemli kişi oldu. Bu sezon bu zorluklar içinde bu başarılara ulaşabildiysek, sayendedir. Bu yüzden tekrar teşekkürler hocam!

Çarşamba akşamı final keyfinin ardından ligi de iyice rahata aldık ya, değmeyin keyfimize!