Sihirli Değnek Beklemeyin

Engin Erdem yazdı…

Sihirli Değnek Beklemeyin
24 Kasım 2020 09:28

Antalyaspor’da teknik adam değişikliklerine alıştık artık sezon aralarında. Camiada beklenti her zaman “acele başarı, hemen başarı” yönünde oluyor. Beklenti çok yüksek oluyor. Bu durum çok yanlış. Sihirli değnek beklemek, başlı başına büyük hata.

Ersun Yanal geldi, Alanyaspor maçını 3-0 alacağız” demek hayalperestlik ile eşdeğer. Alanyaspor daha çok oturmuş, ne yapacağını daha çok bilen, teknik adamıyla sezon başından beri hazırlanmış, daha organize bir takım. Kazanılamayacak maç değildi fakat sistem, kazanma iştahının her zaman önüne geçiyor maalesef.

Uzun araştırmalar ve analizler sonucu bir teknik direktörün bir futbol takımına tamamen etki etme süresi 1.1 yıl yani 13-14 ay olarak analiz edilmiş. Durum böyleyken hemen başarı beklemek, çok yanlış. Sabır ve güven gerekli.

Ocak ayı ortalarında daha tempolu, daha arzulu, beğeneceğimiz bir Antalyaspor izleyeceğimizi düşünüyorum. Ersun Yanal’ın maç sonu açıklaması da bu yönde oldu zaten. Bu süreçte puan kayıpları görmeye devam edebiliriz. Bize düşen beklemek ve güvenmek.