Sihir

Umutsuzlukla başlayan sonrasında rüya gibi devam eden bir sezon ve her geçen hafta üstüne koyarak bir futbol takımı …

Sihir
5 Nisan 2017 07:55

Her kulübün tarihinde unutulmaz sezonlar vardır.Bizim de tarihimizde acısıyla tatlısıyla duygu patlamaları yaşadığımız sezonlar oldu. Yeri geldi mutluluktan, yeri geldi üzüntüden koca koca adamların gözlerinden yaşlar süzüldü. Bu sezon da öyle bir sezon yaşıyoruz.

Umutsuzlukla başlayan sonrasında rüya gibi devam eden bir sezon ve her geçen hafta üstüne koyarak bir futbol takımı… Kayserispor maçının ilk yarısında rakibi resmen boğan, pas organizasyonlarını kesen, sağlı sollu ataklar yapan, göze hoş gelen bir futbol oynayan bir takım vardı. Hakem ta ki “Dur” diyene kadar. Sonrasında kör dövüşü gibi bir maç oldu.

Kayserispor 3 puanı alıp gidebilirdi. Ama işte o unutulmaz sezonlardan birini yaşıyoruz. İster çok çalışmanın karşılığı deyin isterseniz de sihir deyin ama 90+’da gelen o gol ve ardındaki sevinç bu takımın son dakikaya kadar Avrupa Kupalarını kovalayacağının müjdecisiydi.

Maça tribünsel olarak bakarsak taraftar grupları üzerilerine düşeni yaptılar. Hele ki karşılıklı yapılan tezahüratlarda stadyumda oluşan baskı bir başka oluyor.

Maraton Tribünü ise bu gecenin gizli kahramanlarından biriydi. Rakip takıma ve hakeme yapılan baskı muazzamdı. Umarım her maç Maraton Tribünü de maçın içinde olur 90 dakika boyunca.

Şimdi önümüzde Ankara deplasmanı var. Atatürk’ün Ordusu yine Ata’sının huzuruna çıkacak ve sevdasını haykıracak. Sonrasında puan veya puanlar için savaşacak.

Yolun sonu aydınlık, bize düşen de bu takımı gittiği her yerde yalnız bırakmamak.

 

 

 

ETİKETLER: ,