Şifre : Arkadaşlık

Engin Erdem yazdı…

Şifre : Arkadaşlık
28 Ocak 2020 10:28

Kaybedilen çoğu maçta Antalyaspor için en büyük sıkıntı, ilk golün bulunamamasıydı. Takım ilk golü bulmayınca hücum psikolojisi devreye giriyor, ağır savunma bloku karşısında verilen boşlukları rakip takımlar çok rahat değerlendiriyordu.

Denizli maçında ilk golün atılması Antalyaspor lehine bir görüntü ortaya çıkmasına neden oldu. Jahovic’in şık bitiriciliği ön bölgede yetenekli ve dinamik oyunculara yetenekleri sergileme fırsatı verdi ve üç puana hiç beklenmedik şekilde bir çabuklukta ulaşıldı.

Yeni transferlerin takıma pozitif etki yaptığı aşikar fakat bunun sürekli olması; takımdaşlık, arkadaşlık bilincinin oluşması da ilerleyen haftalarda kabus yaşamamak için çok önemli. Bunu sağlayacak olan ise teknik direktör Tamer Tuna’dır.

Güzel bir hafta sonu geride kaldı. Deplasmandan alınan üç puan değerli fakat asıl önemli olan bunun sürekli olması. Yere sağlam basıp, Konyaspor maçından da üç puanı söküp alıp tehlikeli bölgeden hızla uzaklaşmak lazım. Son 7-8 haftaya stresli girmemek, bir an önce alınacak maksimum puanı alıp sezon sonunu mutlu bitirmek çok önemli.