Sezon Sonu

Himmet Güler – Sezon sonu değerlendirmesi …

Sezon Sonu
6 Haziran 2017 09:26

Bizim için kabus gibi başlayan 2016-2017 sezonu sonunda bitti. Sezona Morais önderliğinde başladık. Geçen sezon kendisi ile gerçekten çok güzel işler başarmıştık. Lâkin bu sezon  maalesef öyle olmadı. Sekiz hafta sonunda alınan 2 puan ile ligin dibinde bulduk kendimizi. Aslına bakarsanız biraz da hakemler ve şanssızlık da etken oldu bu duruma. Ama ne olursa olsun gidişat hiç de iyi değildi ve Morais ile yollar ayrıldı.

Rıza Hoca takımın başına getirildi.  Takımın biraz kıpırdanacağını tahmin ediyorduk ama şahlanacağını kimse tahmin etmiyordu sanırım. Pardon, yanıldım. Bir kişi gerçekten bunu biliyordu. Yine kazanamadığımız bir maç sonu tepkisini  dile getiren bir taraftarımız ile bahse giren Eto’o!.. Kendisi “İlk 10 sıra” demişti ama Antalyaspor inanılmazı başardı. Çok daha fazlasını da başarabilirdik ama olmadı. Başaramadıklarımızdan çok iyi dersler almalıyız.

Evet, kabus gibi başladık ama kaçırdığımız şey çok büyük bir kayıptır benim gözümde. Elimizdeki fikstür avantajı başka bir takımda olsa şampiyonluk adayı olabilirdi. En azından bugün Şampiyonlar Ligi elemelerinde rakibi bekliyor olurduk. Şaka değil, gerçek bu.

İnanılmaz maçlar yaşadık. Çok iyi oynayıp kaybettiklerimiz oldu, çok kötü oynayıp şut bile çekemediğimiz Akhisar deplasmanı gibi maçlar oldu. Osmanlı deplasmanı gibi yıllar geçse de unutulmayacak bir maç oldu. Oldu da oldu… Dopdolu heyecan dolu bir sezonu geride bıraktık. Bugün Antalyaspor ligi beşinci sırada bitirdiyse en büyük iş taraftarındır.  Herkesin daha 8. hafta “Düştü” dediği takıma Kayserispor  deplasmanında hem de pazartesi günü olmasına rağmen hayat öpücüğü veren taraftar, sezonun yıldızıdır.

17  hafta gittiği her yeri inleten, Antalya Arena Stadyumu’na çeviren renktaşlarıma selam olsun. Şimdi biraz da biz dinlenelim, zira hak ettik  ve sezona daha büyük bir hedefimiz  olacak.

 

 

 

ETİKETLER: ,