Sendrom Bitti

Fahrettin Kayan yazdı…

Sendrom Bitti
2 Kasım 2021 10:56
A+
A-

Değişim sonrası ilk galibiyet,

6 puanlık hafta,

İlaç gibi 3 puan,

Tam zamanında gelen bir galibiyet ile

Hayata döndük.

Manşette hangi başlığı atmak isterseniz hepsi de yerinde ve bir o kadar da keyif verici

Uzun zamandır bu kadar pozisyona giren bir Antalyaspor izlememiştik. Hücum açısından daha rahat pozisyon yakalayan ama defansta hiç vermediğimiz kadar fazla açık veren bir takıma dönüşmüş durumdayız.

Giresunspor’un bitiriciliği iyi oyuncuları olsaydı maçın skoru için çok daha farklı senaryolar konuşuyor olabilirdik. Yakaladıklarımızı kaçırmakta hala çok cömert durumdayız ama buna ilaveten çıkarken kaptırılan toplar ve rakibe pozisyon verme konusunda da cömertleşmeye başladık.

Nuri Hoca yeni bir sistem oturtmaya çalışıyor. Her ne kadar galip gelmiş olsak bile takımın sisteme tam olarak adapte olamadığı bariz belli oluyor. Organize geliştirilen hücumlarda sürekli top kayıpları yaşıyoruz ama hızlı çıktığımız anda ise her atağımız tehlike yaratıyor. Yarattığımız tehlikelerde ise bitiricilik yönümüz çok zayıf kalıyor.

Yaşadığımız teknik adam değişikliğinden sonra takımın enerjisi ve bazı oyunculardaki pozitif değişimi devamlı söylüyorduk. Özellikle Doğukan, Fredy ve birkaç oyuncumuzun performansında ciddi seviyede gelişme var. Resmen yeniden hayat bulmuş gibiler.

Geçen hafta olduğu gibi bu haftada ikinci yarı yine Doğukan döktürdükçe döktürdü. Attığımız iki golde de top takımda gelebilecek en iyi adam geldi ve Fredy de her zamanki gibi üstüne düşeni yapıp takımı sırtladı.

Maçın sonunda Boffin yüzünden yaşanan saçma sapan işlerle geçen son dakikalar harici uzun zaman sonra ilk defa mutlu ve keyifli bir maç izledik. Nitekim aldığımız galibiyetle haftaya keyifli bir başlangıç yapıyoruz.

Ardı ardına kritik ve zor maçların bizi beklediği haftalara girerken iyi oyundan ziyade puana ihtiyacımız olan haftada kritik bir 3 puan almayı başardık. Enerjisi yükselmeye başlayan takımın kazandığı özgüven ise seviyemizi bir tık daha yukarıya taşıyacaktır. 

Ancak aman dikkat! Galibiyet yüzünden oturtulması gereken sistemin ve yine son dakikalarda yaşanan fiziki düşüşün üstü örtülmesin.

Pazartesi sendromumuzu da, kazanamama sendromumuzu da bitiren herkesin ayağına, yüreğine sağlık beyler!