Savaşın Sonu

İyi bir futbol oynamıyoruz, eğri oturup doğru konuşalım. Savunmamızda çok açıklar verirken, bireysel bazda müdahaleler ile ya da rakip oyuncuların beceriksizliği sayesinde kurtarıyoruz durumu…

Savaşın Sonu
24 Ekim 2018 09:28

Takımımızın defans kurgusu düzen olarak olması gerektiği gibi. Lakin oyuncu uyumu gerçekten bu lig için çok kötü. Diego gerçekten kaptan olmanın verdiği sorumluluğu üstleniyor. Kademeye giriyor, geriden oyun kuruyor, hava hakimiyetini alıyor, oyunu yönlendiriyor, ileri çıkıyor, ara ara gol de atıyor. Daha ne yapsın? Böyle devam Diego.

Maçtan önce Efecan ve Fernandes beni korkutuyordu açıkçası. Fernandes yedek başladı maça. Efecan ve Fernandes stil olarak tam bize ters gelecek oyuncular. Diego başta olmak üzere Efecan’a geçit vermedik. Sonradan oyuna giren Fernandes de epey yıprattı savunmamızı lakin takım olarak geçit vermedik.

Serdar Özkan sonradan oyuna girdi. Yine aynı Serdar… Bir pozisyonda sol çaprazdan kaleye vurdu ama içerideki ki tane bomboş arkadaşına topu atma gibi bir perspektifi olsaydı, bugün belki de dünya çapında bir yıldız olacaktı. Maalesef Serdar. Alanyaspor 10 kişi ile beraberlik golünü bulsaydı şu an burada yerden yere vuruluyor olacaktı Serdar.

Maicon mükemmel bir gol attı. Ama golden önceki bilmem kaçıncı pozisyonda ofsayt olduğu için bu gol iptal edildi. Yazık oldu gerçekten. Ofsayt kararı doğru. Lakin üzerinden epey bir pozisyon geçmişti. O an neden durdurulamıyor bu maç, anlamak güç. Bu arada 2 dakika 23 saniye bu ofsaytı yakalamak için maç durduruldu.

Camianın tüm düşüncesi, sezonun ilk yarısı bitene dek toplayabildiğimiz kadar puan toplamak… Bu takım şu an puan olarak buralarda ise bu başta taraftar ve mücadele sayesindedir. İyi bir futbol oynamıyoruz, eğri oturup doğru konuşalım. Savunmamızda çok açıklar verirken, bireysel bazda müdahaleler ile ya da rakip oyuncuların beceriksizliği sayesinde kurtarıyoruz durumu. Ligin en fazla gol yiyen ekiplerinden birisiyiz. İstatistiklerde ligin en az topa sahip olan takımıyız ama sıralamada buralardayız. Bunun adı Savaştır işte.

Taraftarımız yine üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Yağmurlu bir havada oynanan maçta kendisine ayrılan bölümü komple doldurdu. Gönül isterdi ki ek kontenjan verilsin,daha fazla renktaşımız olsun Alanya’da ama maalesef yapılan girişimler bir sonuç vermedi. Karanlık Alanya gecesini alev alev yakıp inleten tüm renktaşlarımın emeklerine sağlık. Omuz omuza savaşa devam!