Savaş Ama Nasıl?

Engin Erdem yazdı…

Savaş Ama Nasıl?
10 Aralık 2019 08:22

Savaşmak futbolda çok önemli. Savaşmadan kazanmak, artık Süper Lig’de maalesef mümkün değil. Savaşta strateji ise bambaşka bir konu. Ne kadar kazanmak için savaşıp enerji harcasanız da, belirli bir organizasyonda özel bir strateji olmadığı zaman maalesef sonuçlar ağır oluyor. Tıpkı Trabzonspor karşısında Antalyaspor’un yaşadığı gibi.

Maç boyu kazanmak için geride olsa dahi isteyen, arzulayan ve savaşı lehine çevirmek isteyen bir Antalyaspor vardı sahada. Ne yaptığını bilmeden çırpındı durdu Antalyaspor. Pozisyon yakaladı, vurdu, atamadı. Sonucunda saldırırken geride verdiği boşlukları çok iyi değerlendiren Trabzonspor karşısında mağlup oldu. Ataktayken savunmanın önemi maalesef ki ihmal edildi.

Bal yapmayan arı gibiydi herkes. Teknik Direktör Tomas aşırı heyecanlıydı. Bir şeyler yapmak isteyen fakat ne yapacağını bilmeyen, kafası karşılık bir teknik adam sezinledim. Maça çıktıkça kendisini geliştirecektir fakat sorunları çözme eğilimi gecikirse maalesef Antalyaspor için iş işten çoktan geçmiş olacaktır.

Futbolun savunma tarafını yapamıyorsan, daha fazla atmak zorundasın. Eğer golde atamıyorsan maalesef haftalardır mağlup olmak çok normal. Takım savunmasındaki eksiklikler giderilirse, kalan maçlarda belki 3-4 puan alabiliriz. Eğer böyle oyuncu denemeleri devam edecekse, işimiz zor.

Olumlu düşünüp futbol topunun bizi biraz sevmesini beklemekten başka bir şey gelmiyor elden şimdilik. Umarım ileride daha fazla kabus yaşamayız.