Şapka Düştü Kel Göründü

Levent Sağlam yazdı…

Şapka Düştü Kel Göründü
30 Aralık 2020 09:57

02/08/2001…. Yer Antalya Atatürk Stadyumu. Antalyaspor ve çiçeği burnunda hocası Cezmi Turhan’ın rakibi Ersun Yanal yönetimindeki Ankaragücü’ydü. Sezonun ilk maçında belki de Ersun Hoca tarihinde ilk defa 8-1’lik farklı bir galibiyeti Ankaragücü ile Antalyaspor’a karşı almıştı.

29/12/2020… Yer Antalya Stadyumu. Antalyaspor ve hocası Ersun Yanal’ın rakibi Ömer Erdoğanlı Hatayspor’dur. Ersun Yanal ilk defa altı farklı mağlubiyetini Antalyaspor’un başında Hatayspor’a karşı aldı.

Daha bu takım yapılanması ile başına neler neler gelir, bilinmez. Ama ne enteresandır ki Ersun Hocanın kaderinde bir Antalyaspor gerçeği de var. Bu anekdotu çok enteresan bulduğum için paylaştım. Çok art niyetli olsam “Hocam başka bir tavsiyeniz var mı?” derdim. Ama hayat da bir gerçek, değil mi? Tarih, her zaman önümüze bazı gerçekleri koyuveriyor.

İLK SÖZÜM YÖNETİME…

Dışarıdan bakılınca lanse edilen gayet güzel, kolej havasında bir ortam… Sezon başı Avrupa söylemleri… Bu takım yapısı ve transfer politikası ile mi Avrupa’ya gidecektiniz? Bugün rakip Hatayspor’u hiç incelediniz mi? İlk on birinde otuz yaş üstü üç futbolcu varken ,bizde ise yirmi bir yaşındaki Mert harici hepsinin yaşı otuzun üstünde. Bu mağlubiyet, geçen sezon sekizinci haftada altı sıfırlık Gençlerbirliği maçından sonra yaşanan ikinci hezimet. On birinci hafta Bülent Hocayı gönderdiniz ve devre arası transferler yapıldı. Hepsi yaşlıydı ve tuttu. Bu sezon yine aynı kadroya gençleri transfer ettiniz. Üstüne de Podolski’nin yanına Nuri’yi aldınız. Ben şahsen sizden isim değil, oynayan oyuncu istiyorum. Bu transfer politikanız yanlış. Bugün Hatayspor takımından kaç futbolcunun adını sayabilirsiniz?

İKİNCİ SÖZ ERSUN HOCAYA…

Ben sizi futbolun mürekkebini yalayan biri olarak bilirdim. Bugün beni çok yanılttınız. Hocam, siz Hatayspor maçlarını hiç izlemediniz mi? Bu yürüyen kadro ile bu gece nasıl sahaya çıktınız? Tamam kadro yapısı çok kırılgan fakat haftalardır bal yapmaz arı gibi sahada gezen Nuri veya haftalardır çıkarken top kaybı yapan Podolski’yi niye kesmiyorsunuz? Bu takımın orta sahası çok kırılgan değil mi, niye önlem almıyorsunuz? Sizin Manisaspor maceranızı iyi bilirim. Arda’yı, Burak’ı, Selçuk’u, Caner’i nasıl parlattığınızı bilirim. Hocam, bundan sonra gençleri oynatın ama fark yiyin inanın ki ses çıkartmam. Gerçek kimliğinize dönün.

ÜÇÜNCÜ SÖZ FUTBOLCULARA… Oh, ne ala dünya! Tribünler boş, ortam şahane, etliye sütlüye karışan yok. Bu kara geceyi nasıl yaşattıysanız, tekrar gerçek Antalyaspor’u bizlere göstermek de  sizin elinizde. Bizlere bunu yaşatmaya hakkınız yok!

Kıssadan hisse, şapka düştü kel göründü.