Şanslı Fikstür

Bu seneki fikstürümüz kim ne derse desin bence oldukça güzel …

Şanslı Fikstür
8 Kasım 2017 07:53

Bu seneki fikstürümüz kim ne derse desin bence oldukça güzel. Puan kaybedersek ciddi bir kriz ortamına gireceğimiz anda içeride oynadığımız ve kazandığımız maç sonrasında bunu erteliyoruz biraz daha. Önce Osmanlıspor, sonra Kasımpaşa ve en son Karabükspor… Bu üç maçın sonucunda nefes aldık ve yine araya milli maç boşluğu girdi ve yeni bir sayfa açma imkanı doğdu.

Leonardo için bu 15 günlük ara çok ciddi bir şans. Hem sakatların düzelmesi için hem de istediği oyun planının alt yapısını oluşturmak için zaman kazandı.
Konyaspor ve Fenerbahçe maçları onun Antalyaspor’daki ömrünün ne kadar uzun olacağını gösterecek iki maç diye düşünüyorum. Umarım bu iki maçtan alnının akıyla çıkar ve emeklerinin ve saha kenarındaki hırsının karşılığını alır.

Son Karabükspor maçına dönersek eğer sahada genç Harun ve Eto’o öne çıkan isimlerdi. Harun futboluna her geçen gün yeni şeyler katıyor. Özellikle özgüveni takdir edilesi. Boş bulduğunda şut denemeleri oldukça olumlu. Bu şekilde forma buldukça kendisini yakın gelecekte A Milli takımda görebiliriz. Eto’o kendisini sadece futbola verdiği zaman bambaşka oluyor. Saha dışındaki problemleri minimuma indirirse eğer, takım için ne kadar önemli bir isim olduğunu tekrar bizlere gösterdi.

Menez sezonun en büyük hayal kırıklığı olma yolunda emin adımlarla gidiyor. Maç öncesi ve devre arasında yedek olduğu için sahada ısınmaması ve yedek kulübesinde beklemesi onun ne kadar gayrıciddi olduğunu gösteren durumlardan sadece bir tanesi. Oyuna girdikten sonra ciddiyetsizce harcadığı pozisyon sonunda uğradığı protesto artık taraftarın ona sabrının kalmadığının göstergesiydi. Şahane bir kariyere sahip olabilir ama futbolda dün yoktur, bugün vardır. Bu şekilde kariyerlerinin sonunda dibe vuran onlarca futbolcu örneği var. Umarım Menez bunlardan biri olmaz.

40 puanlık öncelikli hedefimize ulaşmamız için son 28 puan. Türkiye Kupası’nda ise seribaşı olma avantajımızı bu turda da kullandık. Çok büyük bir sürpriz olmazsa Orhangazi’yi eleyip hedefe bir adım daha yaklaşacağız. Neden olmasın?

Son sorum ise on gündür hala açıklama yapılmayan bir konuyla ilgili… Bizim bir Sandro vardı, sahi ne oldu ona?