Şansızlık mı? Basiretsizlik mi?

Selin Antalya yazdı…

Şansızlık mı? Basiretsizlik mi?
27 Ağustos 2019 08:58

Göztepe maçından bile güzel bir futbol oynuyorsun ama skor iki fark ile rakibine yazılıyor. O zaman soruyorsun işte şanssızlık mı basiretsizlik mi” diye.

Öncelikle bana göre forvet sıkıntımız skordan da belli olmuştur. Bir hafta önce yapacağın transfer ile Denizli maçında skor lehine olabilirken, yapmadığın için skor aleyhine oluyor.

Daha sonrasında bakıyorsun, takım çok motive. Maçın geneli Denizlispor’un yarı sahasında geçiyor, takım doğru paslaşma ve sürekli pres ile ilerliyor. Her şey olması gerektiği gibi ve gol atmayı beklerken çok basit bir hata sonucunda hop kendi kalemize golü atıyoruz ve moralimiz bozuluyor. Bu süreç işin şansızlık kısmı.

Sonra hala istekli ve hatasını düzeltmek isteyen bir futbol anlayışı var sahada ama toplar ya sürekli direkten dönüyor ya da rakip futbolculara çarpıyor. İşte burası da tam olarak basiretsizlik kısmı.

Sonrasında tam ümidimizi kaybettiğimiz sıralarda şans geliyor ve penaltı noktasını gösteriyor hakem. Bütün herkes ayakta ve “İşte” diyorsun “artık sıra bizde.” Ama en iyi futbolcun öyle bir penaltı atıyor ki hepimiz tribünde şok oluyoruz. Çünkü top kalecide. “Mümkün değil, Aatıf bunu nasıl atamaz” diyorsun. Neyse sonra devam ediyoruz ve serbest vuruş kazanıyoruz. O an inandım ve dedim ki “evet penaltı kaçırdık ama Aatıf bu sefer bunu telafi edecek. Bu sefer de basiretsizlik devrede. Çünkü serbest vuruş kullanan Fredy ve son şansımızda elimizden uçup gidiyor.

Sonuç; iyi futbol, kötü skor. Umarım hatalarımızdan bu maçta ders çıkarır ve Konya maçında hatalarımızı telafi ederiz.

Maça dair güzel olan şey;

Antalyaspor’umuzun, Yukatel Denizlispor ile oynayacağı karşılaşmanın tüm bilet gelirini Emine Bulut’un kızının geleceği için kullanılmak üzere bağışlıyoruz. Sen bize emanetsin. Artık senin kırmızı-beyaz bir ailen var. Biz Antalyaspor’uz. Ölmek istemiyoruz. Kadın cinayetlerini durduracağız.” diyen  Antalyaspor yönetimi, herkese “iyi ki Antalyasporluyum” dedirtti. Bir sürü gönüllü Antalyaspor taraftarı, destek olmak için maç bileti aldı ve maça gitmek isteyen kardeşlerimize yükleme yaptı.

Bu güzellik maça başlarken de devam etti. Yazarlarımızdan Merve Korkmaz kardeşimizin sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı sonucu 3 dakika boyunca tezahürat yapılmadı ve kadın cinayetleri protesto edildi. Bütün Antalyaspor taraftarını bu duyarlılık için tekrar tebrik ederim.