Şampiyon Olalım

Eda Genç Aydın – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

Şampiyon Olalım
9 Ağustos 2017 09:18

2016-2017 sezonunun nasıl geçtiğini daha anlamadan sezon bitti. Şimdi de yeni sezon başlamak üzere. Zaman Antalyaspor ile çabuk geçiyor.

Sezon bittikten sonra yapılan transferlerle sezona hazırlandık. Yeni kadro birbiriyle hazırlık maçlarıyla kaynaşmaya çalıştı. Ne kadar başarılı oldu? Yapılan beş hazırlık maçının hiçbirinde galip gelemedik. Yine de sezon başladığında daha da adapte olmuş bir takım izleyeceğimizden eminim.

İlk maçımız deplasmanda Beşiktaş’la oynanacak. Gücümüz henüz tükenmemişken Beşiktaş’la oynamak bizim için avantaj olabilir.

Beşiktaş’ı kupa maçında Konyaspor karşısında izledim bizim maç öncesinde. Kupa maçını bile hazırlık maçı gibi sıradan bir maç edasında oynadılar. Sanıyorum henüz maçlara adapte olamadılar. Kadrosundaki eksikleri de devam ederse ilk maçımızda galip gelmemiz olası bir durum. Tabii hakem faktörü ayrı kenara, oynayıp oynamamayı istememiz ayrı bir kenara konmalı.

Sezon başlarken ilk temennim elbette ki bu sene şampiyon olmak… Şampiyon olamazsak Avrupa’ya gitmek… Avrupa’ya gidemezsek ligi yine en kötü 5 ya da 6. sırada bitirmek…

Hep söylerim, hocanın da yönetimin de hatta Antalyaspor’a dair kim varsa ilk hedefi şampiyonluğu dile getirmek olmalıdır. Koskoca Antalyaspor’un hedefi ilk on değil, Avrupa olmalı en küçük. Bu her zaman göz önünde olmalı sezonunun başından sonuna kadar.

Bu yıl Antalyaspor’un en şahane yılı olsun her anlamda. Storeda istemediğimiz kadar ürün olsun mesela. Hakemlerden yana şanssız olmayalım. Hiçbir rakibimizi küçümsemeyip çıkalım maçlara. Aslında en önemlisi, her futbolcu Antalyaspor’u sahiplenip öyle çıksın sahaya.

İzleyeceğimiz her maç kupa maçı tadında olsun. Formandaki ter bu sene kupa olarak dönsün Antalyaspor!

 

 

 

 

ETİKETLER: