Şaka Değil Gerçek

Himmet Güler yazdı…

Şaka Değil Gerçek
23 Eylül 2019 08:59

Adım gibi eminim, ne teknik heyet ne de oyuncular Kasımpaşa takımının bu sezon oynadığı hiçbir maçı izlememişler. Yani derslerini çalışmamışlar. Sadece tek bir Kasımpaşa maçı izleyen birisi anlardı ki, Kasımpaşa puan tablosunun her ne kadar dibinde de olsa çok iyi yabancı oyunculara sahip olan bir takım ve bizim ağır defans göbeğimizin arkasına sarkmaya çalışarak gol arayacaklar. Ama ödevini yapmayan çocuk sınıfta kalır!

Geçen hafta Nazım hakkında birkaç şey yazmıştım. Sanırım bu hafta kendisini dikkatli izleyenler ne demek istediğimi çok iyi anladılar. Aynı şey Aatıf için de geçerli halen. Serdar Özkan için ben artık yazı yazmak istemiyorum. Aslına bakarsanız takım olarak iyi değildik. Kim bulup getirdiyse Ufuk iyi bir oyuncu.

Haftalardır Hakan konusunu yazıyorum. Hakan bu takımda yoksa göbeği rakibe teslim edersiniz. Skor 2-0 iken verilmeyen bir penaltı pozisyonumuz var. Orada top rakibin eline temas etmese direk bizim oyuncumuzun önüne düşecekti ki büyük ihtimal ile gol olacaktı.

Bülent Hocanın maç sonu açıklamalarını artık izlemiyorum ben şahsen. Zira ezberledik artık. Kasımpaşa maçı sonunda yine izlemedim ama bir şekilde sosyal medyada gezerken önüme düşüverdi. Haftaya Malatyaspor’u yeneriz demiş Bülent Hoca. Takımın bu formsuzluğu ile bu açıklama tebessüm ettirdi beni. Umarım dediği gibi olur hocanın.

En çok oralara kadar giden renktaşlarımız için üzüldüm. Git gel tam 1 gün süren bir deplasman yolculuğu… Millet cebinden, işinden, zamanından, ailesinden ödün veriyor da bu takımın peşinden geliyor. Muhtemelen bu yazıyı yazarken futbolcu ve teknik heyetimiz evlerine vardılar lakin bizim renktaşlarımız henüz Sakarya tabelasını bile görmemişlerdir. Aynı adamlar Malatya maçında yine tribünde bu takımı destekleyecekler, çünkü onlar hep vardılar ve var olacaklar.

Bazıları ise yoktular, şu an varlar, yok olacaklar.