Sabır ve Disiplin

Engin Erdem yazdı…

Sabır ve Disiplin
22 Aralık 2020 08:58

Ersun Yanal kendisini kanıtlamış, milli takım görmüş ve ligde şampiyonluk yaşamış büyük bir antrenör. Tecrübeli, bilgili ve uzun zamandır futbolun içerisinde.

Hoca da biliyor yarı sezonda gelmenin dezavantajlarını. Ardı sıra maç oynanan süreçte çalışmanın verimsizliğini… Transferini yapmadığı bir oyuncu grubuyla çalışmanın zorluğunu… Hazırlık kampı geçirmediği bir takımda düşündüklerini sahaya yansıtmakta çok güçlük çekeceğini…

Ona göre en başta söylediğim gibi, bu olağan dışı süreçte bizlerin Antalyaspor takımı teknik direktörlüğüne kim gelirse gelsin güvenmesi, ona inanması ve sabır göstermesi lazım.

Ersun Yanal’ın isminin itibar yüksekliğinin çok fazla olmasından ötürü biraz daha sabır getireceği kanaatindeyim. Doğrusu da bu. Çünkü bu süreç, her türlü sonuca açık. Kayserispor maçı kazanıldı fakat hiç ummadığımız zaman umulmadık mağlubiyetler de alabilir Antalyaspor.

Kayserispor karşısında doğruları yanlışlarından az olan fakat sonuca giden, etkin bitiricilikle maçı erken koparan bir takım izledik. Hocanın geçtiğimiz hafta atletik performans eksikliği yorumu, oyuncu değişimlerinin gecikmesiyle 65. 70. dakikalardan sonra net olarak gözüktü. Yorulan oyuncu grubunun tepkisizliği VAR’a takıldı.

Önümüzdeki süreç zorlu olacak. Fakat diğer takımlara nazaran daha teknik kapasitesi yüksek, değişik özellikleri olan oyuncu grubuna sahip Antalyaspor. Çoğu maç, avantaja çevrilebilir.

Özellikle bu kaliteli oyuncu grubu Kayserispor karşısında yirmi birinci dakikada hücumda kaptırılan topta sekiz oyuncuyla savunmaya dönme gibi savunma disiplinini biraz daha arttırabilirse, çok daha iyi sonuçlar bizi bekliyor demektir.