Planlama Zamanı

Galatasaray, Türkiye Kupası’nı kazanır mı? Biz 5. olur muyuz? Derdimiz ligde kalmak iken şu anda farklı şeyler konuşuyoruz…

Planlama Zamanı
23 Nisan 2019 08:27

Ligin bitimine 5 hafta kala 41 puana ulaşarak matematiksel olarak da ligde kalmayı garantiledik. (Rakiplerimizin kendi aralarında oynayacakları maçlardan ötürü)

Bu galibiyetle 6. sıraya yükseldik. Lig bugün bitse Alanyaspor’a karşı ikili averajda üstün olduğumuz için ligi 5. bitiriyoruz ve Galatasaray’ın Türkiye Kupası’nı kazanması halinde Avrupa Kupalarına katılma hakkı elde ediyoruz.

Öncelikle Bülent Korkmaz ve ekibini tebrik etmek istiyorum .Sezon başındaki hengamede sadece işine odaklanarak bu kadroyu bir bütün yaparak buralara kadar getirdi. Sezon içinde yanlışları da oldu ama genel olarak bakıldığında NET başarılıdır. Sene başında lig başladıktan kısa bir süre sonra yönetim değişikliği olması da yine bizim şansımızdı. Sene içinde Ali Şafak Öztürk önderliğinde teknik kadroyla ve camiayla uyum içinde bir yönetim anlayışı sergilediler ve 2. dönemlerinde tutarlı ve ekonomik bir yönetim sergilediler.

Sabırlı olursak önümüzdeki 5 senede Ali Şafak Başkan ile kalıcı başarıların gelmesinin yüksek ihtimal olduğunu düşünenlerdenim.

Galatasaray, Türkiye Kupası’nı kazanır mı? Biz 5. olur muyuz? Derdimiz ligde kalmak iken şu anda farklı şeyler konuşuyoruz. Önümüzdeki fikstüre de bakınca bunun bir hayal olmadığı gerçeği de var. Peki bu Avrupa Kupaları şansını kovalama isteği teknik ekip ve yönetimin planları içerisinde var mı? Bunu önümüzdeki 5 hafta gösterecek bizlere. Zira Avrupa Kupaları’na katılma hakkı kazanmak demek, sezonu haziranda açmak anlamına geliyor. Bu dönemde transferlerin daha hızlı yapılması zorunluluğu ortaya çıkıyor. Bunun önümüzdeki sezona yansımasının olası riskler barındırdığı gerçeği de var.

UEFA Avrupa Ligi gruplarına katılma formatına göz atarsak, Antalyaspor haziran ayında ilk rakibiyle karşılaşacak ve 3 tur geçme zorunluluğu var. Yani işimiz kolay değil ama bunun heyecanını yaşamak bile camia adına güzel. Bu da işin başka bir boyutu.

Avrupa Kupalarından önce teknik ekibin bu 5 haftalık periyotta gidecek ve kalacak isimleri belirlemesi ve transfer edilecek isimleri kararlaştırması açısından önemli bir dönem olacak.

Ben kendi adıma kalan 5 haftanın keyfini maksimum şekilde çıkartmaya çalışacağım. Stressiz ve rahat maç seyretmeyi özledim. Artık kalan 5 haftada keyif alma zamanı!