Öztürk: “Hedefimiz Kesinlikle Avrupa’ya Gitmek”

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı…

Öztürk: “Hedefimiz Kesinlikle Avrupa’ya Gitmek”
20 Nisan 2017 18:40

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Trabzonspor ile oynayacakları maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Trabzonspor maçının çok önemli olduğunu vurgulayan Öztürk, “İki takımda baktığımız zaman ligde sonralardan formda olan iki önemli takımlardan. Trabzonspor’u çok takdir etmek lazım. Bizde elimizden geleni yaptık ve iki takımda baktığınızda iyi gidiyor, iki takımda Avrupa Ligi’ne gitmek istiyor kesinlikle. Bu Avrupa mücadelesinde iki takım içinde önemli bir dönemeç. İki takımda her türlü kazanmaya çalışacak. İlk maçta Trabzonspor yönetimi bizi çok iyi ağırlamıştı. Bizde onları çok iyi ağırlayacağız. İnşallah güzel bir sonuç olacaktır, güzel futbol olacaktır. Genel anlamda hedefimiz kesinlikle Avrupa’ya gitmek. 21 puanı maksimumda alabilen takım Avrupa’ya gitme hayalini gerçekleştirecek” diye konuştu.

7 tane maçlarının olduğunu ve maçları kesinlikle unutmamaları gerektiğini belirten Öztürk, “7 tane maçımız var, 7 tane maçta da 21 puan var. Bu 21 puanı maksimumda alabilen takım Avrupa’ya gitme hayalini gerçekleştirecek. Şimdi burada da önemli olan o kazanan kafa yapısına ulaşmak. Bizde nerelerden geldiğimizi hatırlıyoruz. Düşme potasından geldi takım ama bundan sonrası için benden, yönetimden, teknik heyetinden futbolcularına ve taraftarına kadar kazanan kafa yapısına ulaşmamız lazım. Eğer gelecek sene de hedeflerimiz büyükse bu ne demek oluyor kesinlikle takıma destek olunacak oluyor. Geri düştüğümüz zamanlarda bile, Akhisar maçında 3-0 yenildiğimiz de bile taraftar çok doğru bir şekilde takımı destekledi. Bundan sonra ufak şeylerle değil, daha büyük sonuçlarla tatmin olabilmemi lazım. Bundan sonraki 7 maçta maksimum geri dönüş alabilmemiz lazım bundan sonrası için” dedi.