Önemli Üç Puan

Cuma akşamı olmasına rağmen 20.000 civarı taraftarımız tribünde yerini almıştı. Bu çok ciddi bir rakam gerçekten

Önemli Üç Puan
25 Ekim 2017 07:55

Çok önemli bir üç puan alarak haftayı kapadık. Gerçekten çok önemliydi zira tehlike çanları çalmaya başlamış, en kötüsü de camiada artık sesler yükselmeye başlamıştı. Olası bir puan kaybının sonucunu düşünmek bile istemiyorduk. Kazanılan üç puan hepimizi biraz rahatlattı.

Açık konuşmak gerekirse takım iyi değildi. Top ayağımızdayken iyiyiz güzeliz de, top rakipteyken tam tersi… Ligin en kabiliyetsiz takımı biziz. Savunma yapmayı bilmiyoruz. Olmadık anda Boffin’in adeta “al da at” dercesine hediye ettiği gol sonrasında geriye düştük. Deniz Kadah’ın becerisi ile rakibi on kişi bıraktık. Açık konuşmam gerekirse sezon başı Deniz Kadah’ın asla on bir başlayacağını düşünmüyordum ben. Ama yanıldım. Çıktı, çatır çatır futbolunu oynadı ve beni yanılttı. Helal olsun Deniz’e. Harun gibi bir yeteneğimizin farkına varmamız, maalesef sakatlıklar, cezalılar ve formsuzlukların sonucu ortaya çıktı. Çok da iyi oldu bu çocuğun ortaya çıkması. Gerekiyorsa o bölgedeki dünya yıldızlarımızı kızağa çekebiliriz, savaşmayana forma yok arkadaş.

Eto’o güzel bir takip sonucu beraberliği getirdi bize. Deniz Kadah ise fişi çekti. Birçok yeni transferimiz ne oynadığını bilmiyor lâkin şunu da söylemekte yarar var; burası asla yatma yeri değil. Yarın olası bir kötü oyun ve mağlubiyet sonrası tepki sert olur, uyandırayım dedim.

Önümüzde zorlu bir fikstür var. Başlangıç Bursa deplasmanı ile olacak. Çok önemli bir maç gerçekten. Ligde ciddi anlamda her takım kaybetse bile çatır çatır futbol oynuyor. Bizleri karamsarlığa iten ise biz maalesef mücadele etmiyoruz. Zaten mücadele edersek ciddi anlamda bizi yenebilecek bir takım yok şu ligde. Mücadelemizi, hırsımızı ortaya çıkarsak ciddi anlamda şampiyonluk kovalayabiliriz.

Cuma akşamı olmasına rağmen 20.000 civarı taraftarımız tribünde yerini almıştı. Bu çok ciddi bir rakam gerçekten. Özellikle kale arkalarındaki Grup 1966 ve 07 Gençlik mükemmel destek verdi. 1-0 mağlup duruma düşmemize rağmen desteğin dozajını daha da arttırdık ve galibiyet geldi. Ben şahsım adına öncelikle doksan dakika muazzam destek veren kale arkaları başta olmak üzere, stadyuma gelerek tribünlerde takımına sahip çıkan renktaşlarıma teşekkür ediyorum.