Önce Kupa Sonra Lig

Ramazan Özaylı yazdı…

Önce Kupa Sonra Lig
28 Şubat 2022 10:26

Sezon başında ve devre arasında ciddi transferler yapan, bu transferlerin bir çoğundan ciddi anlamda yararlanıp puan durumunda üst sıralarda bulunan Adana Demirspor deplasmanı benim
gözümde takım olup olamadığımızı göstereceğimiz bir sınavdı. Sınavı başarıyla geçmek ile birlikte gerçekten altın değerinde bir puan ile döndük.

Maç içinde neredeyse temponun hiç düşmediği karşılaşmada, her iki takımda iyi veya kötü, içerisi veya dışarısı fark etmeksizin futbol oynamak için sahadalardı. Teknik ekip rakibi çok iyi analiz ederek kadro tercihi çok doğru kullandı. Ligin ilk yarısında Antalya’da oynanan Adana Demirspor karşılaşmasında Bünyamin ciddi anlamda zorlanmıştı. Nuri Hoca bu durumu unutmayarak o mevkide tercihini Floranus’tan yana kullandı. 90 dakika içinde rakibe karşı nasıl oynamamız gerektiğinin dersine gerçekten iyi çalışılmış.

Aldığımız bu 1 puan ile özgüvenli bir şekilde önce kupada Trabzon, daha sonra pazar günü evimizde Sivasspor ile karşılaşacağız. Şahsen ligde sadece bize yenilen Trabzon’u kupanın dışına iteceğimizi, daha sonra da Sivas’ı yenerek yolumuza kayıpsız devam edeceğimizi düşünmekteyim. Elenirsek de çok büyütecek bir durum olmamalı, zira an itibariyle küme hattındaki takımlar galip gelmeye devam ediyor.

Devre arasında gelen isimler her geçen hafta takıma daha fazla uyum sağlayarak oyun seviyemizi yukarı doğru çekmeye başladı. Özellikle Fernando’nun faydası öyle bir seviyeye geldi ki, ligin ilk yarısında takımın iyisi diye konuştuğumuz futbolcular sırıtmaya başladı. Burada başta Başkanımız Aziz Çetin olmak üzere ve teknik ekibi de tebrik ediyorum.

Özellik devre arasında takıma dahil olup kadrodaki eski futbolculardan daha faydalı olan transferler takımın bütünün performansına da etki ediyor. Çünkü artık koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denilen devri geçtik. Futbolcular para kazanmaya devam edebilmek ve mesleklerini icra edebilmek için kendilerini göstermeleri gerekiyor ki forma bulabilsin. Hatta gelecek sezonun yapılanması içinde kendilerine yer bulabilsinler.

Pazar günü evimizde ligin oturmuş takımlarından Sivas ile karşılaşacağız. Disiplini bir an olsun elden bırakmadan 3 puanı almalıyız.

Küresel olarak zor günlerden geçiyoruz. Artık başka kıtalarda olan gelişmeler dünyanın en ücra köşesini bile etkileyebiliyor. Hepimiz fazlasıyla etkilendik. Hem stresinizi atmak hem de şehrimizin takımına destek olmak için bu fırsatı kaçırmamalıyız.

Çevre illerden maça gelmek isteyen ve bugüne kadar da eksiksiz gelen ciddi bir potansiyelimiz var. Akaryakıt fiyatlarındaki artışlar bu insanların maça gelmesini artık neredeyse imkansız hale getirdi. Kulüp olarak belki belediyelerin desteğiyle bu organizasyon kısa süre içinde çözülebilir. Sürekli taraftarları maça davet ederken mevcut durumları gözeterek kulüp ve şehrin idarecileri de adım atmalıdır. Antalya şehrinin en önemli markasının Antalyaspor olduğunu unutmamak gerekiyor. Herkes elini taşın altına sokmalı.