Olacağı Buydu

Himmet Güler yazdı…

Olacağı Buydu
6 Temmuz 2020 09:28

11 maçlık yenilmemezlik serimiz, maalesef haftalardır yaptığımız hataların süregelmesi sebebi ile son buldu. Zira karşımızdaki rakip, bırakın bu sezonu son 3-4 sezondur bu ligin en iyi futbol oynayan ekibi. Hal böyle olunca da cezayı kestiler bize.

Fredy haftalardır savunmanın önünde, kesici rolü ile sahaya çıkıyor. Zayıf fiziği, rakibi fazla ısıramaması sebebiyle ile o bölgede maalesef çöküyorduk. Bu Fredy’nin hatası değil. Bu onu, o görev ile sahaya sürenlerin hatası.

N’Dinga gibi bir oyuncumuz var. Oynadığı maçlarda gayet de güzel oynadı kendisi ama ihtiyacımız da olmasına rağmen bir türlü sahaya sürülmüyor. Nedeni nedir acaba?

Veysel Efendi bu maçta açtı kapıları. Yediğimiz iki golü de lütfen açıp tekrar izleyin. Çok fazla şey istemeyeceğim sizden, sadece bir kez izleyin yediğimiz golleri. Pardon golleri değil, biz o golleri yerken Veysel ne yapıyormuş, gelin sadece bunu izleyelim.

Blanco isimli kişi için ayrı bir paragraf açmak gerekiyor. Kendisine oyuncu demeyeceğim. Zira onu bu takıma kim getirdi ise ciddi anlamda futbol bilgisini tekrar tekrar gözden geçirmesi gerekiyor.

Haftalardır Jahovic’i besleyemediğimizin farkında olan bir tek ben miyim? Burada sanki bir problem var, bir şeyler yanlış gidiyor sanki!

Maç dışında bir şey dikkatimi çekti benim. Ben gibi epey bir taraftarımızın da dikkatini çekmiş bu olay. Maraton tribününde koskoca bir görsel vardı. “Tarih yazan kadro” yazıyordu orada. Altı üstü 11 maç yenilmedik. Tamam, hepsinin emeğine sağlık da, kupa aldık da haberimiz mi yok? Şampiyon olduk da haberimiz mi yok? Bana göre çok fazla abartılmış. Çünkü o “Tarih yazan kadro”dan, gelecek sezon epey bir futbolcu gitmezse, bizi çok zorlu günler bekliyor olacak. Ben şimdiden bunu söyleyeyim istedim.