Nerede Kalmıştık

Osmanlıspor karşısında galip gelirsek Avrupa Kupası yolunda önemli bir galibiyet almış olacağız …

Nerede Kalmıştık
A+
A-
18 Ocak 2017 09:25

Merakla ve özlemle beklediğimiz ligin ikinci devresi başladı. Tesis açılışı ve sezon başındaki gibi Eto’o – Beşiktaş teması ile hareketli bir devre arası geçirdik.

Rıza Hocanın gelişinden sonra seri galibiyetler alıp yükselişe geçen Antalyaspor, acaba devre arasına girdikten sonra ligin ikinci devresinde aynı performansı devam ettirir mi diye düşünüyordum. Gaziantep deplasmanında gördük ki Antalyaspor devre arasını iyi değerlendirmiş.

Bu haftayı kayıpsız geçen takımımız haftaya Ankara’da Osmanlıspor ile karşılacak. Osmanlıspor’un son maçında kendi sahasında Beşiktaş’a kaybetmesiyle aramızdaki puan farkı bire düştü. Haftaya oynayacağımız maçın önemi daha da arttı. Osmanlıspor karşısında galip gelirsek ve Bursaspor bu hafta puan kaybederse Avrupa Kupası yolunda önemli bir galibiyet almış olacağız.

Bu sezon asıl hedefimiz ilk on içerisinde bitirmek ama kazandığımız puanlar Avrupa kupası potasına girmemizi sağladı. Başkan ve Rıza Hoca, Avrupa Kupası’na katılma konusunda bu sezon verdiği demeçlerde  hep temkinli konuşuyor. Ben bunu doğru buluyorum çünkü Ali Şafak Öztürk ilk başkan olduğu gün önümüzdeki sezon için Avrupa Kupası hedefini koymuştu. Havadan atıp tutmuyor ne olur ne olmaz diye.

Şimdi her şeyi bir kenara bırakıp Osmanlıspor maçına odaklanmalıyız. Taraftar grupları bu maç için yirmi otobüs hedef koyduklarını açıkladı. Umarım bu sayıya ulaşıp deplasmanda yaratılacak atmosfer ile galip geliriz.

Next Station Ankara!