Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap

Fahrettin Kayan yazdı…

Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap
10 Mayıs 2021 10:55

Daraldık.

Sıkıldık.

Bunaldık.

Yorulduk.

Haftalardır söylüyoruz. Çabalanıyor ama ne yaparsak yapalım olmuyor. Çünkü hep söylediğimiz şey, “Ne yaparsan yap, AŞK ile yap” Bizim takım oynadığı oyundan keyif almayı unuttu. Yaptığın işten keyif almıyorsan da sonuç ortada.

Sakatlıklar çoktu, kayıpları anladık. Koronavirüs vakaları çoktu, anladık. Hedefsiz kalan takımı motive edemediniz, anladık. Ama bunların hepsi bitti. Sahaya çıkan kadro, as kadromuz. Hedefsiz değilsin, düşme potasının sıcaklığını hissetmişsin, ekonomik sıkıntı içinde prim vaadi vermişsin. Sonuç? Yine yok.

Eğer Ankaragücü son dakika kayıp yaşamasaydı ya da Kayseri bir gol bulup kazansaydı, şu an neler konuşuyor olurduk! Allahtan rakiplerin sonuçları istediğimiz gibi bitti de korkulu rüyamız bir nebze olsun azaldı.

Evet, rahatladık ama tehlike geçti mi, hayır. Haftalar önce istediğimiz puanı alınca buradan düşmemiz mucize olur derken geldiğimiz noktaya bakarsak, insan matematiksel olarak garantilemeden konuşmaya korkuyor.

Türkiye’de bile ses getirirken, geldiğimiz noktada ne oyunculara ne sahadaki oyuna güvenebiliyoruz.

Ersun Hocanın maç sonu açıklaması da rakiplerin kayıplarından sonra daha rahat ama takım içi sıkıntıların olduğunu gösteren bir konuşmaydı. Haftalardır bazı oyuncuların kafalarının takımda ya da sahada olmadığını, sorunların olduğunu söylüyoruz ama ısrarla ne bir yaptırım ne bir değişiklik yapıldı. Bundan bir ay önce neler konuşuyorken şimdi önümüzde kupa finali de olmasa bu lig bir an önce bitsin diye dua eder hale geldik.

Konuyu yine kupa finaline getirmek istemiyorum. Çünkü ne zaman finali konuşmaya başladık işler ters gitti. Ama önümüzde finalden de önemlisi, takımda sözleşmesi biten çok fazla oyuncu olması ve diğer oyuncularında kalite seviyesinin çok yüksek olmamasıdır. Bu da gelecek senenin planlamasını daha önemli hale getiriyor.

Kupayı alamazsak seneye ligi rahat götürebilmek için kadro yapılanması ve takviyeler hayati önem taşıyor. Kupayı alırsak da hem lig hem Avrupa maçları düşünülerek yapacağınız takviyeler daha da fazla olmak zorunda. Hele ki bu ekonomik sıkıntıların içinde bu konuları aşmak, tamamen yönetim becerisine kalacak.

Yapılacak her yanlış takviye bu takımın seneye çok daha büyük sıkıntılar çekmesine sebep olacak.

BAY geçtiğimiz salı günü rakiplerin kaybedip lig durumunu netleştirdiğimiz ve kafalarımız rahat bir şekilde 18 Mayıs tarihini beklediğimiz bir hafta olması dileğiyle…