Mutlu Son

Fahrettin Kayan yazdı…

Mutlu Son
27 Temmuz 2020 08:59

Ligin en rahat takımlarındanız. Düşme tehlikemiz yok, üst sıra iddiası yok. Kısacası kafamız rahat. Birçok takım ve oyuncu bu durumda mental olarak çoktan tatile çıkar ama maça öyle başladık ki önde baskı, organize ve hızlı hücumlar nitekim golü de bulduk. İlk yarı rakibe tek pozisyon vermiş bir takım ne olduysa devre arası dönüşünde tatile çıkmış, ligi bitirmiş bir takım hüviyetine büründü.

İkinci yarının başlamasıyla üst üste gelen baskıyla topa hakim olamamamız ve oyunu soğutacak hamleleri yapamamamız bir anda kalemizde iki gol görmemize neden oldu. Maçın bitimine yakın tekrar kendimize geldik ve maçın hakkı olan beraberliği yakaladık.

Kaleci Ferhat özverili, takım için yeri geliyor ağabeylik yapıyor ve vefa gösteriyor. Ama topu oyuna sokmada veya kritik anlarda geride kalıyor. Yediğimiz golde kademe hatası var eyvallah ama bir kaleci kapattığı köşeden dar açıdan bu golü nasıl yiyebilir, anlamıyorum.

Oyuncuların ikinci yarının başında oyundan kopması, Tamer Hocanın oyuna geç müdahaleleri veya bazı futbolcuların isteksizlikleri ile formsuzlukları konuşulabilir. Ancak sezonun ikinci yarısını bu kadar iyi tamamlamış bir takımı eleştirmek de içimden gelmiyor.

Bu hafta sezon tamamlandı ancak yeni sezona da kaldı 7 hafta. Süre kısa, para az, ekonomik olarak zordayız. Bütün bu kısıtlı imkanlar içinde en iyi tercihleri bulmamız gerekiyor.

Geçen sezonun başında yaptığımız hataları yapmadan, planlı ve mantıklı hamlelerle yeni sezona hazırlanmamız şart. Pandemi sürecini nasıl en başarılı yöneten takım olabildik ve sonrasında bunu avantaja çevirebildiysek, bu kısıtlı zamanda en iyiyi de yapabilmek bizim elimizde.

Sezon başı ve ligin ilk yarısı boyunca yaptığımız hataları devre arasında telafi edebildik ama hata kaldırmayacak bir sezon bizi bekliyor. Bu kısıtlı imkanlarda telafi imkanı çok zor. Bu yüzden her attığımız kurşunun iyi kötü isabet etmesi gerekiyor. Özetle eldeki barutu iyi kullanmak şart.

Bizim şaşalı transferlere değil, nokta atışı oyuncu seçmeye ihtiyacımız var. Yabancı sınırının planlandığı ligimizde alt yapıdan takıma kazandırılacak oyunculara ihtiyacımız var. Bu doğrultuda skor gerideyken kritik anlarda Mevlüt Han gibi genç bir oyuncuya güvenen, onu sahaya süren Tamer Hocaya da helal olsun.

Bir sezonu geride bırakırken, yapılan her mücadele, iyi ya da kötü verilen her kararın sonunda ligi mutlu sonla bitiriyoruz. En üst mertebe Başkan ali Şafak Öztürk’ten başlayarak, birçoğunun adını sanını bilmesek de yöneticilerimize, Tamer Hoca ve teknik heyetine, futbolcu kardeşlerimize teşekkür ederiz. Hepinizin eline, emeğine, yüreğine sağlık.

Önümüzdeki sezonu ve daha nicelerini mutlu sonla bitirmek dileğiyle…

* Yazı ve Sezon İçin Dipnot: Allah aşkına bu Gustavo’nun attığı topuk golü, bir sezon boyunca yaptıklarını unutturmasın. Adam bütün sezon durdu durdu son maçta, son dakikada ortaya çıktı. Bir sezon daha tekrar ortaya çıkmasını beklemeyelim.

ETİKETLER: ,