Mücadele İyi

Açık konuşmak gerekirse maç öncesi tribünlerde çok karamsar bir durum söz konusuydu. Ama Antalyaspor o kadar eksiğine rağmen sahaya çıktı ve çatır çatır savaştı…

Mücadele İyi
24 Ocak 2018 07:51
A+
A-

Beşiktaş kağıt üzerinde de, sahada da bu ülkenin en tempolu oynayan ekiplerinden birisi… Açık konuşmak gerekirse maç öncesi tribünlerde çok karamsar bir durum söz konusuydu. Ama Antalyaspor o kadar eksiğine rağmen sahaya çıktı ve çatır çatır savaştı.

Gerçekten çok eksiğimiz vardı. Ama sahada bizim görmek istediğimiz Antalyaspor vardı. Savaştılar, öne geçtiler. Lakin hakem efendinin ince ince dokunuşları rakibe hayat verdi diyebilirim. Maçın hakkı bana göre beraberlikti. Topla oynayan rakipti ama bizim taktiğimiz zaten topun rakipte kalması ve bizim alan daraltarak pres ile rakibi hataya zorlamamız üzerine kuruluydu.

Resmen bir penaltımız verilmedi. Rakip oyuncu ayan beyan elini öptürdü topa ama tüm ülkenin gördüğünü hakem efendi görmedi. Şaşırdık mı? Elbette hayır. Zira aynı hakem efendi Mardan Stadyumu’nda oynadığımız ve sayesinde kaybettiğimiz maçta da yarım metre içeri giren topu görmeyip, golümüzü vermemişti.

Takımdaki eksik oyuncular da döndüğünde aynı hırs devam ederse ki ben öyle olacağını düşünüyorum bu takım can yakar. Çünkü gerçekten çok kaliteli oyuncularımız var bizim.

Bir hafta boyunca bu maça özel hazırlandık. Her iki kale arkası grup da el emeği pankartları muhteşem koreografiler ile taçlandırdı ve ortaya muazzam görüntüler çıktı. 90 dakika boyunca da maksimum destek verildi ama olmadı. Maç sonu güzel mücadele eden takımımızı da tribünlere çağırarak arkalarında olduğumuzu söyledik ve “Savaşa devam” dedik.