Meydan Okuma

Bülent Korkmaz, futbolculuk dönemindeki hırsı ve kazanma isteğini teknik adamlık düzeyinde de devam ettirmek istemişti sanırım. Bunun Antalyaspor ismi altında birleşmesi de bizim için bir şans.

Meydan Okuma
31 Ekim 2018 08:25

Ligin ilk 10 haftası Antalyaspor için geride kaldı. Antalyaspor oynadığı 10 maçta aldığı 17 puanla ligin dördüncü sırasında bulunuyor. Maç başına 1.7 puan ortalaması gibi hiç de hafife alınmayacak bir durum söz konusu… Sezon sonunda iki puan ortalaması yakalayan bir takımın şampiyon olma ihtimali çok yüksek. Tabi şampiyonluktan bahsetmek pek doğru değil fakat alınan puanlar 3-5 hafta daha böyle devam ederse, şehirde en azından Avrupa beklentisinin oluşacağı da bir gerçek.

Bülent Korkmaz yayıncı kuruluşta yorumculuğu bırakıp Antalyaspor’a imza attığında başarılı olma ihtimali konusunda olumluydum. Kimse sıcak koltuğu bırakıp yeşil sahanın farklı dinamikleri ve sorunları arasına kolay kolay gelmez. Teknik adamlığın tadı, çim kokusu çok başka… Başarısızlıklarla geçen tecrübelerden sonra acaba bu bir meydan okuma mıydı? Futbolculuk dönemindeki hırsı ve kazanma isteğini teknik adamlık düzeyinde de devam ettirmek istemişti sanırım. Bunun Antalyaspor ismi altında birleşmesi de bizim için bir şans.

Bu güzel hava nereye gider, bilmiyoruz. Fakat bunu izlemek her maç puan alan bir takım görüntüsü hiç de şikayet edilecek bir durum değil. Takım her maç yenilebilir veya her maçı kazanabilir görüntüde. Güven veriyor mu, hayır. Haftaya kesin kazanırız diyor muyuz, hayır. Fakat her maçtan puan ya da puanlar alıyoruz. Bu durum da biz taraftar açısından keyifli. Umarım daha keyifli günler yaşarız.

ETİKETLER: ,