Maçın Kahramanı(!) Mete Kalkavan

Göztepe-Antalyaspor mücadelesinin hakemi Mete Kalkavan, verdiği tartışmalı kararlarla bir kez daha Antalyaspor camiasının tepkisini çekti.

Maçın Kahramanı(!) Mete Kalkavan
5 Mayıs 2019 20:48

Göztepe – Antalyaspor mücadelesinin hakemi Mete Kalkavan, verdiği tartışmalı kararlarla bir kez daha Antalyaspor camiasının tepkisini çekerken, Antalyaspor Yönetimi adına Basın Sözcüsü Murat Süğlün bir açıklama yaptı.

Açıklamada Galatasaray ve Medipol Başakşehir maçlarında kırmızı-beyazlılar aleyhine çok sayıda karar veren Mete Kalkavan’ın Göztepe maçını da es geçmediği vurgulanırken bugün Mete Kalkavan lehine tek şeyin maç öncesi uyulan endişede Antalyaspor camiasını şaşırtmaması olduğu vurgulandı.

Murat Süğlün’ün açıklaması şu şekilde:

3 Mayıs 2019 tarihinde, ‘Unutmayacağız dedik, unutmadık’ sözleriyle başladığımız, ‘Mete Kalkavan’ın bizi şaşırtması ve yanıltması dileklerimizle’ diyerek tamamladığımız açıklamamızın ne kadar haklı bir sitem ve yerinde bir uyarı olduğunu, bugün oynadığımız Göztepe karşılaşmasında gördük.

Önce VAR hakemi olduğu Galatasaray karşılaşmasında, ardından orta hakem olduğu Başakşehir mücadelesinde canımızı yakan Mete Kalkavan, son olarak Göztepe maçında da sahnedeydi.

Çünkü bugün, bir maçtan çok, adeta senaryosu önceden yazılmış bir tiyatro izledik.

90 dakika içerisinde sayamayacağımız kadar çok art niyetli kararı, Mete Kalkavan’ın mücadeleye ne kadar ön yargılı çıktığının göstergesi idi.

Mete Kalkavan’ı maçlarımızda görmek istemediğimizi defalarca ifade etmemize rağmen, böylesine kritik bir karşılaşmada görevlendirilmesine artık söyleyecek bir söz bulamıyoruz.

Mete Kalkavan’ın bugün bizim lehimize yaptığı tek şey, maç öncesi duyduğumuz endişe konusunda bizi şaşırtmaması ve yanıltmaması idi.

Biz, Mete Kalkavan’ı zaten unutmamıştık ama bundan sonra hafızalarımızdan bir daha çıkmamak üzere kazımış bulunmaktayız.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.