Ligin Şifresi: Antalya’daki Maçlar

Özellikle Antalyaspor gibi gelişmekte olan takımların fazla büyük hedeflerle sezona başlaması pek olumlu sonuçlanmaz …

Ligin Şifresi: Antalya’daki Maçlar
20 Eylül 2017 07:57

Özellikle Antalyaspor gibi gelişmekte olan takımların fazla büyük hedeflerle sezona başlaması pek olumlu sonuçlanmaz. Bu sezon da bunu görüyoruz. Gereksiz stres yüklenen ve birçok problemin içerisindeki oyuncular, futbola konsantre olamıyor. Taraftarda da aynı şey söz konusu… Kağıt üzerinde üst düzey oyuncular olması taraftarı “Her maçı kazanacağız” düşüncesine sürüklüyor. Bu derece zorluk derecesi yüksek bir ligde alınan ters bir sonuçta taraftar gerekenden fazla hüsrana uğruyor ve aşırı bir sinir harbi yaşıyor. Bu olaylar da bütünüyle Antalyaspor’u etkiliyor.

Rıza Çalımbay’ın ağustos ayında yaptığı “İlk 10’a girersek başarıdır.” demeci doğruydu ve ben de hak vermiştim. Lige genel olarak bakıldığında her takım güçlü ve özellikle kendi evinde canını dişine takarak, son damlasına kadar mücadele ediyor. Böyle bir durumda özellikle iç saha maçlarına bakılmalıdır. Kalan 15 maçta alınacak 35-40 puanın  deplasman puanlarıyla beraber Antalyaspor’un sezonu istediği yerde bitirmesini sağlayacağı aşikardır.

Dış saha mağlubiyetlerinde ise takımın üzerine çok gidilmemeli, takım iç saha maçlarında desteklenmeli ve özellikle iç saha maçlarında Antalya Stadyumu kaleye çevrilmelidir.

Bu sezonun çıkış yolu iç saha maçlarıdır.