Kritik Dönemeç

Önümüzdeki hafta oynayacağımız Trabzonspor maçı kırılma maçlarından bir tanesi. İçeride bu maçı kazanırsak büyük avantaj sağlayacağız …

Kritik Dönemeç
12 Nisan 2017 08:22

Hedefin Avrupa ise eğer, içeride kazanıp dışarıda en azından kaybetmeyeceksin. Rıza Çalımbay’ın Antalyaspor’u bu işi iyi yapıyor.

Önümüzdeki hafta oynayacağımız Trabzonspor maçı kırılma maçlarından bir tanesi. İçeride bu maçı kazanırsak büyük avantaj sağlayacağız. Ama kaybetmemek de puan farkını koruma adına son derece önemli. Rıza Hoca’nın bunun bilincinde olacağını düşünüyorum.

Peki dördüncü olabilir miyiz? Ya da beşincilik için Trabzonspor harici kimi geçmemiz daha yararımıza olur? Bunun cevabı da Galatasaray. Zira Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’nı kazanması durumunda onları geçmemizin bir anlamı kalmayacak ligde. Ama Galatasaray’ı geçmemiz demek, Avrupa Kupası kapılarının açılması anlamına gelebilir. Rövanşta 90+’da yediğimiz golle sahadan mağlup ayrılmıştık. İçi maçtan bir tanesinin bile bizim adımıza olumlu sonuçlanması, şu anda yarışın daha da içinde olmamızı sağlayabilirdi. Buna da şükür diyoruz. 

Diğer bir konu ise Rıza Çalımbay’ın her basın açıklamasında ilk 10 vurgusunu ısrarla yapıp, Avrupa Kupaları sözcüğünü mümkün olduğunca kullanmamaya çalışması. Bu konuda camianın belli bir kısmı tarafından eleştiriliyor. Bunda da haklılık payları yok değil ama Rıza hoca’dan beklenti bu sene takımı ligde tutmasıydı ve bunu fazlasıyla yaptı. Daha fazlasını da yapabilir ama her zaman altını çizerek de söylediği gibi asıl planları gelecek sene için. Bu sene futbolcularını fazla baskı altına sokmadan böyle bir imkan olursa yakalamayı kendisi de istiyordur. Sadece bunu dillendirmiyor aslında, hepsi bu.

Sevgiyle kalın.