Kopyala Yapıştır

Levent Sağlam yazdı…

Kopyala Yapıştır
8 Nisan 2021 07:57

3 gün önce oynadığımız Ankaragücü maçında yediğimiz golle bugünkü yediğimiz 3 golü incelersek eğer, birbirinin aynısı olduğunu görürüz. Özellikle ilk golde yine sol arka direğe yapılan ortada yine rakip, Eren’in üzerinden topa vururken kademe hatası yapan Kudriashov vardı. İkinci gol ise tam bir evlere şenlik. Sivassporlu oyuncu, taç atışını ceza sahası içine atıyor. Sırasıyla Ufuk, Kudriashov, Eren ve Veysel seyrediyor. Üçüncü golde ise yine pozisyondaki oyuncu, bu dakikada sol beke geçen Kudriashov’du. Dördüncü gol ise çıkarken kaybedilen topta defansın dengesiz yakalanması sonucu oldu.

Ankaragücü maçının 72. dakikasında Veysel-Kudriashov değişikliğinden sonraki ve bugünkü maç sonuna kadar görülen o ki, takım savunması ve defans bloğunda büyük sıkıntı var. Bunda geçen hafta da belirttiğim gibi defansın önünde oynayan Nuri, Hakan ve Fredy üçlüsünden ikisinin yokluğunda kulübeden etki edecek oyuncunun olmaması etkendir. Ankaragücü maçının 32. dakikasında sakatlanan Hakan’ın yokluğu, kart cezalısı Nuri’nin yokluğu ve Naldo’nun kulübede oyuna başlaması ise en büyük etken.

Ersun Hocam, Naldo neden ilk 11’de değil? Yoksa geçen haftanın suçlusu Naldo mu? Ersun Hocam, Nuri’nin yokluğunda Ufuk ile oyuna başlayıp, geriden pas yaparak oyun kurmak istiyorsunuz ama Naldo yedek. Neden? Topu oyuna Naldo kulübedeyken kiminle sokmayı düşünüyorsunuz? Fredy ile olgun atak geliştirmeyi kiminle düşünüyorsunuz? Aylardır oynamayan Ufuk ile mi? Ersun Hocam, savunmasıyla övündüğümüz bu takımın gerek defans bloğu gerekse takım savunması neden bu kadar kötü? Kulübeden sonradan oyuna giren oyuncular niçin hazır değil?

Kulübeden sonradan oyuna giren oyuncu arkadaşlar, ne zaman bu takıma katkı koyacaksınız? Ne zaman hocanızın yüzünü güldüreceksiniz? 35 yaşındaki Hakan ve Nuri Ağabeylerinizi ne zaman aratmayacaksınız? Fredy gibi ne zaman oyuna katkı koyacaksınız?

Kıssadan hisse… Yeri geldiğinde övüyoruz, yeri geldiğinde eleştiriyoruz. Zira tarafız. Yani bu kulübün bir parçasıyız. 

Niyetimiz kimseyi kırmak değildir. Oradakini şuraya koymak değildir. Arada bir zülf-i yare dokunduk. Tam yerine rast geldi, manzara koyduk.