Kış Kış Cinler Kış Kış

Levent Sağlam yazdı…

Kış Kış Cinler Kış Kış
9 Kasım 2020 09:58

Son dört hafta içinde üç mağlubiyeti ile bir beraberliği bulunan ve kazanamayan Antalyaspor, son dört haftada kaybetmeyen Kasımpaşa’ya konuk oldu.

Kart cezalıları Amilton ve Jahovic’ten yoksun Antalyaspor, cezası biten Sam’i sağ kanatta, Orgill’i sol kanatta oyuna başlattı. Bünyamin ve Fredy ise yine dörtlü hücum hattının ortasında oynayan oyunculardı. Podolski’yi ise santrafor mevkiinde gördük. Daha sonra ise Sam ,Orgill ve Podolski’nin sürekli pozisyon değiştirdiklerini izledik. Hatta Sam maçı sol kanatta tamamladı.

Maça Kasımpaşa hızlı başladı. İlk on dakikada üç kez geldiği Antalyaspor kalesinde bir de gol buldu. Diğer iki atağı ise kaleci Boffin kurtardı. Kalesinde gördüğü hem ilk golde hem de ikinci golde Antalyaspor defansının adam kaçırması ve dikkatsizce davranması ise gözden kaçmadı. Antalyaspor ilk yarıda, ilk golü kalesinde erken görünce işler değişti. Belli bir süre önde basarak baskı kurmaya çalışsa da ilk yarıda çok da üretken bir futbol oynayamadı. Öyle ki kaleye çekilmiş bir şutu bile yoktu. Antalyasporlu futbolcular, bir hafta önce Kasımpaşa’nın kalecisinin Trabzonspor’dan yediği golleri izlememiş. İzlemiş olsalardı uzaktan kaleyi yoklarlardı diye düşünüyorum.

Antalyaspor ikinci yarının başında defanstan Mert’i oyundan alıp forvete Gökdeniz takviyesinde bulundu. Oyunda olan Bünyamin’i de Mert’in mevkisi olan sağ beke çekti. Maçı çevirmek adına yapılan bu hamle yerinde bir hamleydi.

İkinci yarıda orta sahasını ve forvetini artıran Antalyaspor’u ilk yarıya göre ise farklı izledik. Zira Antalyaspor ikinci yarı ile birlikte oyunu Kasımpaşa’nın sahasına yıkmayı da başardı. Tabi ki bunun sıkıntısını da yediği kontrataklarla da yaşadı. Öyle ki ileride kaptırılan toplarda Kasımpaşalı oyuncular, Antalyaspor kalesinde çok da tehlikeli oldular. Biz tribünde bu tip maçları izlerken yani rakip kalemizde tehlikeli olmaya başladığında “kış kış cinler kış kış” diye tempo tutarız. Bu maçın ikinci yarısı aynen böyle geçti. Zira Antalyaspor bir gol bulayım derken 65. dakikada ikinci golü kalesinde gördü. İki sıfırdan sonra ise kaybedeceği bir şeyi olmayan Antalyaspor, ataklarını sıklaştırdı. Önce yetmiş ikide Veysel ile skoru 2-1’e taşıdı, doksan artı ikide de Sam ile beraberliği yakalamasını bildi. Antalyaspor, milli araya Kasımpaşa deplasmanından aldığı bir puanla girdi.

İki hafta önce Tamer Hoca ile yollarını ayıran Antalyaspor, henüz bir hoca ile anlaşamadı. Abdullah Avcı ile anlaşmak üzereyken imzayı attıramadık. Şuraya bir göz kırpan ifade koymak lazım aslında. Her neyse… Her şerde vardır bir hayır. Antalyaspor’un bir an evvel hoca sorununu çözmesi gerekir. Zira Tamer Hoca gideli iki hafta oldu. Hazır bir de milli ara varken fırsatı değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.