Kelebek Etkisi

Doğrular üst üste gelince net bir skor geldi. Net bir skor olmasının yanında normal bir skor olduğunu da söylemeliyim…

Kelebek Etkisi
A+
A-
19 Mart 2019 08:29

Tek bir oyuncunun takıma dönmesi ile zincirleme bir reaksiyon yaşadı takım ve bu sahaya, sonrasında ise skor tabelasına yansıdı. Cissokho…

Cissokho defansın soluna gelince, o bölgede rotasyon olarak kullandığımız Chico orta alanın savunmasını aldı. Zaten kendisi defansın göbeğinde ve orta alanın savunmasında maksimum performans veriyor. Rakip atakları karşılamada, kesmede, top çalmada üstün fiziği ile işimize yarıyor. Chico bu bölgeye geçince, haftalardır bu bölgenin adamı olmayıp da orta alanın savunma planında görev verdiğimiz Hakan ofansif orta sahaya, yani gerçek mevkisine döndü. Hakan’daki form düşüklüğünün sebebi işte buydu. Ofansif orta sahada göbeği alan Hakan olunca, hücum sol kanata Fredy geçti. O bölgede haftalardır Doğukan oynamıştı ve verim alamamıştık. Böylece takımın kanatları gerçekten uçuşa geçti.

Herkes kendi mevkisine geçince bu sahaya oldukça güzel yansıdı. Topu Doukara’ya getirmekte çok zorlanıyorduk. Bu problemi de aşmış olduk. Çok verim aldık top ayağımıza gelince. Ayağa hızlı paslar, topu kanatlara açmak gibi şeyler ile rakibi oldukça sarstık. Top rakibe geçince agresif savunma yaptık. Alanı daralttık. Mesela Efecan gibi bir oyuncuya neredeyse adım attırmadık ve boş alan bırakmadık ki bu oyuncu boş alan bulunca cezayı hemen kesebilen bir oyuncu.

Doğrular üst üste gelince net bir skor geldi. Net bir skor olmasının yanında normal bir skor olduğunu da söylemeliyim.

Tribünler bence umduğumuz doluluğu yakalayamamasına rağmen güzel destek verdi. Anlık sert çıkışlar ile yer yer agresif görünümlü bir tribün performansı gösterdik. Tabelada yazan skordan bağımsız çok iyi bir tribün vardı. Herkesin emeklerine sağlık.