Karşılıklı İkram

Sahamızda Başakşehir’i deviremeyerek, hatta ileride çok işimize yarayacağını düşündüğüm bir puanı hediye ederek sahadan boynu bükük ayrıldık …

Karşılıklı İkram
10 Mayıs 2017 08:23

Ligin bitimine 4 hafta kaldı ve Antalyaspor’la Trabzonspor karşılıklı birbirine ikram yarışına girdiler.

Sahamızda Başakşehir’i deviremeyerek, hatta ileride çok işimize yarayacağını düşündüğüm bir puanı hediye ederek sahadan boynu bükük ayrıldık. İçeride puan kaybetmek alışkanlık haline gelmez umarım.

Bu maçta Rıza Çalımbay ciddi şekilde eleştirildi. Özellikle Mbilla-Yekta değişikliğine herkes takılmış durumda. Takımı iç sahada defansa çekmenin mantığını ben de çözemiyorum. Doğru işler yaptığında övdüğümüz hocamızı hata yaptığında da eleştirmek en doğal hakkımız.

Maçta bir puanın kaybedilmesinin diğer bir sebebi de Motta’nın maçın son dakikasında defanstaki yerini kaybetmesidir. Rakip hücumunda sağ bekte topu uzaklaştırmak yerine taca atıp sonrasında da pozisyonunu kaybedince maalesef golü ağlarımızda gördük. Motta iyi bir hücum sağ beki ama maalesef defansif yönü ciddi şekilde zayıf.

Önümüzde Fenerbahçe maçı var. Fenerbahçe full konsantre olarak kupayı çevirmiş durumda gözünü. Böyle bir Fenerbahçe deplasmanını kolay kolay bulamayız. Bu deplasmandan puan ya da puanlar çıkarmak bence sürpriz olmayacaktır. Özellikle Trabzonspor’un fikstürüne bakınca insan ister istemez “Neden Avrupa kupaları biletiyle ligin sonunu getirmeyelim?” diyor.

O zaman cumartesi günü iş futbolcu ile teknik kadroda ve tribünde bizlerde olacak.