Kadro Değerlendirmesi

Ali Tat – Sezon Öncesi Değerlendirmesi …

Kadro Değerlendirmesi
9 Ağustos 2017 09:20

Başkanımızın “şampiyonluk yarışında olan bir takım kurmak istiyoruz.” açıklamalarından sonra transferde nasıl bir yol alacağımız ve nasıl bir kadro ile yeni sezona gireceğimiz merak konusuydu. Şu ana kadar Menez, Maicon, Boffin, Aydın, Musa ve son olarak Djourou’yu alarak mevcut kadroya takviyeler yapıldı.

Kaleciler:

Son birkaç sezondur kalecilerimizin performansından birçok taraftar memnun değil. Kaleci transferlerine rağmen bir türlü aradığımız kaleciyi bulamadık. Bu sezon da bu kez kaleye Boffin transferi ile takviye yaptık. Ben şahsen bu transferden memnun değilim ancak yeni transferimizin nasıl bir performans ortaya koyacağını merakla bekliyorum. Umarım Boffin transferi ile kaleci sorunu çözülür. Muhtemelen sezona Ferhat, Fornezzi, Ozan ve yeni transferimiz Boffin olmak üzere dört kaleci ile gireceğiz.

Stoper:

Diego, Salih, Chico, Djourou ile kaliteli dört stopere sahibiz. Ayrıca Celustka, Musa ve Sakıb’ın gerektiğinide stoper bölgesinde görev alabileceğini düşünürsek, busezon stoper bölgesinde sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum. Hatta ligin en geniş ve en alternatifli stoper bölgesine sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Sağ Bek:

Sağ bekte geçen sezonun en iyilerinden birisi olan Celustka’nın yine banko oynayacağını düşünüyorum. Celustka’nın olmadığı maçlarda Salih ile idare edebiliriz.

Sol Bek:

Motta’nın gidişi ile hepimizin düşündüğü Sakıb ile bu işin olmayacağıydı. Sol bek bölgesine takviye olarak eski futbolcumuz Musa Nizam’ı kadroya kattık ancak son dönemlerde istenilen performansı sergileyemeyen Musa eleştirilere maruz kaldı. Taraftarımızın da benim de en büyük endişemiz sol bek bölgesi. Umalım ki Musa ve Sakıb bu sezon başarılı bir performans ortaya koysun.

Orta Saha:

Orta sahaya henüz takviye yapmadık. Charles, Sandro, Harun, Yekta, Zeki, Danilo ve kiralamadan dönen Oğuz Mataracı ile yeni sezona başlayacağız.10 numara transferi henüz sonuçlanmadı. Geçen sezon 4-2-3-1 oynadığımız maçlarda forvette Eto’o ve arkasında Deniz görev alıyordu. Bu iki futbolcumuz zaman zaman maç içinde 10 numara oynadı ve başarılı da olduklarını düşünüyorum. 10 numara transferinin şu ana kadar olmamasını kötü bulmuyorum. Belirttiğim gibi Eto’o ve Deniz de yeni sezonda o bölgede görev alabilir. Ayrıca zaman zaman oyun kurucu olarak Menez’i de oynatabiliriz.

Kanatlar:

El Kabir, Drole, Menez, Maicon, Aydın ve Danilo ile çok iyi ve özellikle kritik durumlarda alternatifli bir kanat bölgesine sahibiz. Beni Menez ve Maicon’un performansından fazla Drole’un sergileyeceği futbol meraklandırıyor. Geçen sezon sadece 114 dakika görev almasına rağmen iki gol atan Drole, birçok kişinin beğenisini toplayarak ve iyi bir mücadele göstererek bana bu sezon için çok büyük heyecan katıyor. Özellikle Türkiye Kupası’ndanasıl bir performans ortaya koyacağını merakla bekliyorum.

Forvet:

Eto’o, Deniz ve Emre Güral ile güzel bir forvet hattına sahibiz. Menez ve El Kabir’in de bu bölgede oynayabilmesi bizim için büyük bir avantaj. Geçen sezon hayal kırıklığı yaratan Emre’nin bu sezon nasıl bir performans ortaya koyacağını merak ediyorum. Menez ve Maicon takviyesi ile Kaptan Eto’o’nun performansı da beni ayrı bir heyecanlandırıyor.

Kadroya genel anlamda bakarsak, bana göre sol bek ve kaleci mevkisi hariç iyi bir kadroya sahibiz. Özellikle birçok alternatifin olması ve birçok futbolcumuzun çeşitli bölgelerde forma giymesi ayrı bir avantaj. Bu kadro ile Rıza Hocadan beklentilerim büyük. Taraftar olarak inanırsak, savaşan ve mücadele eden bir takım olmayı başarırsak sezon sonu Türkiye Kupası veya Avrupa hayal olmaz diye düşünüyorum.

Tüm Antalyaspor camiasına kazasız belasız ve güzel bir sezon dilerim. Umarım ki sezonu şampiyon olmuş bir takımın taraftarı olarak kapatırız.